Чемпіонат України зі стрибків з трампліна та лижного двоборства відбувся на Прикарпатті у Ворохті. Змагання всеукраїнські, от тільки учасників – обмаль. Чому занепадає цей спорт, знають мої колеги.
Майже п’ятдесят учасників з’їхалися у Ворохту – на чемпіонат України зі стрибків з трампліна та лижного двоборства. Віталій – наймолодший. Йому лише одинадцять, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.
Віталій Друшків, учасник чемпіонату України зі стрибків з трампліна та лижного двоборства з Ворохти:
Я прийшов через тата. Він теж колись цим займався. А я займаюся вже п’ять років. – У тебе яке найбільше досягнення? – 67 метрів. Хочу йти дальше і вигравати.
Хлопець зробив спуск на реконструйованому трампліні… Каже: у порівнянні зі старим – різниця шалена.
Віталій Друшків, учасник чемпіонату України зі стрибків з трампліна та лижного двоборства з Ворохти:
Зараз набагато краще і легше. Трампліни нові, зовсім інше покриття, приземлення інакше.
Такі змагання у Ворохті проводять щороку. Бо лише тут єдиний в Україні 90-метровий трамплін. Його збудували ще сто років тому. І відтоді – лише раз ремонтували.
Віталій Додюк, учасник чемпіонату України зі стрибків з трампліна та лижного двоборства з Верховини:
Не знаю хто це дозволяв проводити на цих трамплінах, це було нереально проводити. Тому що ти падаєш, і в тебе о такі штирі можуть забиватися в тіло, всюди. В ногу в року. Це небезпечно було.
Останні десять років цей популярний вид спорту в Україні стрімко занепадає, – розповідають в олімпійському комітеті. Нині професійні трампліни є лише на Івано-Франківщині та Тернопільщині. Але вони – у жалюгідному стані.
Мирослав Карабін, голова відділення НОК України в Івано-Франківській області:
Ми втратили стрибки з трампліна Надвірнянщини. Там були трампліни, яких на сьогодні вже на превеликий жаль немає.
Торік обласна рада виділила гроші на заміну штучного покриття на двох трамплінах. Але спортсмени кажуть: вправлятися тут для участі в міжнародних змаганнях – все одно не можна.
Віталій Калініченко, учасник зимових Олімпійських ігор-2022:
Від імені спортсменів ми бажаємо, щоб у нас була і гора розгону нова. Бо якщо ми їдемо на змагання закордон, то трампліни там по градусах і по тому, як зробити там елемент стрибка, там 5-6 днів тренуватися, щоб перейти до змагань із ведучими країнами. Ми тут багато не тренуємося.
Тож поки що – усі тренуються за кордоном. Адже в олімпійській програмі змагання проводять на трампліні потужністю 120 метрів. В Україні такого – немає. Спортсмени мріють, що колись він з’явиться і в нас. А наразі – відпрацьовують майстерність на тому, що є.
У цьогорічному чемпіонаті перше місце посів верховинець – Євген Марусяк – учасник зимових ігор у Пекіні. А в командному змаганні – першість виборола команда з Франківська.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!