Івано-Франківськ на сьогодні – це тил, який забезпечую роботу фронту. Місто поступово повертається до життя. Безпека, економіка, функціонування бізнесу, забезпечення продовольством та наявні робочі місця в Івано-Франківську – про це та інше Версії поспілкувались з міським головою Івано-Франківської громади Русланом Марцінківим.
Наскільки стабільною та порівняно безпечною є ситуація в Івано-Франківській громаді? Чи безпечно проживати в Івано-Франківську?
Івано-Франківськ – це зараз тил. У нас не ведуться настільки активні бойові дії. Можна сказати, що відносно все спокійно. Але маємо розуміти, що зараз війна. Ворог атакує і головна мета – це посіяти паніку. Паніка і дезорієнтація на Західній Україні – це головна мета порушити нашу згуртованість. Тому повинні бути уважними та зібраними, мусимо дотримуватися чітких вказівок, не вестися на провокації. Важливо бути єдиними у цій боротьбі. Неодноразово звертав увагу, аби не керуватися недостовірними джерелами інформації. Довіряймо ЗСУ, нашій теробороні, патрулям, спецслужбам, які працюють цілодобово над тим, щоб забезпечувати нам спокій. У місті встановлені блокпости, встановлена комендантська година. Все це для того, щоб було безпечно громаді, а місто могло жити звичним життям.
Якою є економічна ситуація? Чи працює малий бізнес, підприємства?
Звісно, що війна внесла свої корективи. Практично всі заклади закрилися у перші дні. Це зрозуміло, паніка, страх, чимало. Але розуміємо, що війна – це, на жаль, справа не одного дня чи тижня. І війна вчить головного – з користю використовувати кожен день. У громаді відносно спокійно, а це означає, що місто мусить жити. Я вдячний місцевому бізнесу за те, що почали відкривати свої заклади, надаються послуги. Бо це все – економіка. Це робочі місця, це можливість придбати необхідні речі, це надходження у бюджет. Тому зараз ті регіони, які є тилом повинні максимально докласти зусиль аби виконати свою місію – економічну.
Багато бізнесу переїжджає в західні регіони. Скільки нових компаній переїхало до нашої громади?
На разі ми активно опрацьовуємо питання залучення нових підприємств та компаній до нашого міста. Розуміємо, що є цілі підприємства, які розглядають можливість перевести у Франківськ свої потужності. Тому моя перша заступниця Вікторія Сусаніна опікується цим питанням. Збирає інформацію про наявні площі, заводи, приміщення, які можна запропонувати для новоприбулого бізнесу. Вже зараз є чимало варіантів: від перукарського салону – до цілого заводу. Але про деталі будемо говорити згодом. Якщо є бажаючі переїхати зі своєї справою до нас – ми завжди раді. Так само звертаюся до власників приміщень – подавайте пропозиції для оренди чи продажу. Звертатися можна за телефоном: 096 49 58 780.
Яка ситуація з продовольством? Чи нема загрози порожніх полиць в продуктових магазинах? Чи налаштована логістика постачання продуктів харчування на кризовий період?
Нещодавно їздив подивитись, як справляється з роботою ТОВ “Прикарпатський торговий дім” на Ребета, 3. А також поспілкувався з директорами найбільших дистриб’юторських компаній Івано-Франківської області – ТОВ “Прикарпатський торговий дім” та “Екопродвін”. Це дві найбільші компанії, які постачають продукти в Івано-Франківську. Зараз ситуація контрольована. Продукти є. Все є як для роздрібної торгівлі, так і для закупівлі продуктів для наших військових. Дуже важливо, що працює логістика. Є проблеми з певними видами продуктів, але ми спробуємо з нашими європейськими партнерами це вирішити.
Чи не спостерігається в магазинах підняття цін на продукти першої необхідності?
В Івано-Франківську буде соціальна виїзна торгівля найнеобхіднішими продуктами. З наступного тижня вона запрацює у всіх мікрорайонах міста.
Зараз важливо, щоб люди могли купувати продукти першої необхідності. Будемо продавати майже за собівартістю.
Насамперед мова про цукор, борошно, крупи та інші товари. А також опрацьовуємо можливість відкриття соціальних магазинів.
Щодо підняття цін, то вкотре закликаю – не наживатися на чужому горі. Суттєве штучне завищення цін розцінюється в умовах воєнного часу як мародерство.
Чи працюють місцеві пекарні? Є вдосталь борошна?
Пекарні працюють, поки запаси є.
До Франківська приїхало багато переселенців. Чи реально їм тут знайти роботу? І чи мають роботу самі франківці? Які є наразі вакансії?
Про вакансії публікуємо на сайті. Працює центр зайнятості. Вакансії у комунальних підприємствах є. На сайті публікуємо вільні місця та актуальні телефони. Тому за пошуком роботи можуть звертатися як ті, хто переселився, так і франківці.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!