Їхні роботи можна побачити у багатьох музеях України та світу. На Прикарпатті відзначили ювілеї з Дня народження різьбярів з Косівщини — 200-річчя Юрія Шкрібляка та 100-річчя Василя Корпанюка.
Ремесло різьбярства в родині Шкрібляків-Корпанюків започаткував Юрій Шкрібляк. Нині всеукраїнсько відомий майстер, тоді не мав жодної освіти. Працювати з деревом навчився самостійно, пишуть Версії з посиланням на сюжет ОТБ Галичина.
«В свій час, експериментуючи на дереві, в різних техніках він зумів все-таки створити свій стиль і став основоположником плоскої різьби на дереві. Завдяки тому, що він багато працював над собою, сам робив відповідні інструменти на верстатах і експериментував в різних техніках. Роблячи тарелі, шкатулки, рахви, він показував красу нашої української, національної культури», – розповів Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА.
Ремесло Юрія Шкрібляка з часом перейняли нащадки. Шість поколінь займались різьбярством колись, дехто продовжує працювати з деревом і зараз.
«Їхня багаторічна робота – це в першу чергу виховання певної школи і стилю різьби. Їхні роботи є унікальні по якості виконання, по деталізації. Багато музеїв мають їх в своїх колекціях, в приватних колекціях є роботи цих майстрів», – відзначив Богдан Футерко, заступник голови Івано-Франкіської ОВА.
Аби відзначити ювілей та увіковічнити роботи митців у центрі села Яворів, що на Косівщині, створили арт-алею народних ремесел. Обабіч дороги облаштували п’ять мистецьких об’єктів на яких у збільшеному вигляді представлені копії дванадцяти робіт родини Шкрібляків-Корпанюків.
«Вона пройшла конкурс Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» і ми стали переможцями цього конкурсу І виграли фінансування для створення цієї алеї. Червоною ниткою в проекті проходить виховний момент – виховання молоді в кращих мистецьких традиціях. Тому, що учні, які будуть йти до школи цією дорогою, будуть бачити ці елементи, які творили їхні прадіди», – пояснив Василь Лосюк, директор Регіонального центру народного мистецтва «Гуцульська Ґражда».
Відкриття арт-алеї – це лише один із заходів до відзначення ювілею. Дійства триватимуть впродовж року. Уже заплановані мистецькі конференції, круглий стіл, а також виставка робіт митців.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!