рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Як вибрати планшет: корисні поради

реклама

В арсеналі сучасного користувача мають бути, як мінімум смартфон, ноутбук або ПК та планшет. Як обрати планшет Huawei, за якими характеристиками оцінювати його якість? Спробуємо розібратися.

Планшет або «таблетка» – це щось середнє між телефоном та комп’ютером. Такий гаджет відрізняється компактними розмірами та значним функціоналом. З його допомогою можна дивитися різноманітний контент, читати книги, серфити в інтернеті, спілкуватись у соцмережах, вчитися, грати і навіть працювати.

Цей універсальний пристрій використовують бізнесмени, творчі люди, школярі, студенти, їхні вчителі, батьки та навіть бабусі з дідусями. Зазвичай покупці слабо уявляють собі, який саме девайс їм необхідний.

На що звернути увагу при виборі планшету

Основні параметри на які неодмінно слід звернути увагу при виборі планшета:

Діагональ екрану

Який планшет вибрати за розміром? Перше і одне з найголовніших питань, на яке важливо знайти відповідь перед покупкою гаджета. Для цього необхідно чітко уявляти, для яких цілей ви купуєте планшет.

Наприклад, велика діагональ найкраще підходить для роботи з текстовим та візуальним контентом, з усілякими графічними редакторами, а також для перегляду роликів або фільмів. До того ж, великі планшети зазвичай відрізняються більш сучасним функціоналом.

Щоправда, на відміну від компактних моделей, такі гіганти не можуть похвалитися невеликою вагою, габаритами, а також доступною ціною. Скромних розмірів діагоналі цілком вистачить для ігор та інтернет-серфінгу.

Планшети 7-8 дюймів

Оптимальний варіант для мандрівників та всіх тих, хто часто їздить у ділові поїздки та відрядження. Такі планшети не займають багато місця та мало важать, тому їх часто обирають батьки для своїх дітей. Так, гарною продуктивністю та високою якістю картинки компактні моделі похвалитися не можуть. Але вони коштують недорого і цілком виправдовують звання мобільних девайсів для активних людей. 7–8 дюймові планшети зручно використовувати просто на ходу, наприклад, щоб почитати книгу, послухати музику або подивитися відео в транспорті.

Планшети 9,6-10 дюймів

Шукайте стаціонарну модель домашнього використання? Тоді вибирайте планшети з діагоналлю від 9,6 до 10 дюймів. Ці пристрої відрізняються гідною продуктивністю та зручним для перегляду фільмів екраном. У разі потреби на ньому можна працювати або брати на ділові зустрічі для демонстрації текстового та візуального контенту.

Такі моделі практично завжди оснащені високопродуктивним процесором, тому працюють швидко та не гальмують. З мінусів відзначимо порівняно вищу ціну, розміри та вагу. Хоча і ці планшети можна взяти з собою в поїздку, адже вони все ще набагато компактніші, ніж ноутбуки.

Планшети 11-12 дюймів

Якщо планшет необхідний для зручної роботи, то без роздумів вибирайте моделі від 11 дюймів і більше. Зазвичай до таких аксесуарів додатково купують бездротову клавіатуру, мишку або стілус.

Повнорозмірний екран дозволяє використовувати “таблетку” як повноцінну заміну ноутбуку. Також на ній можна зберігати великі обсяги інформації, що ідеально підходить для вирішення робочих завдань.

Щоправда, купуючи великий планшет, вам доведеться жертвувати мобільністю та миритися з його значними розмірами. Такий девайс найзручніше використовувати стаціонарно в офісі або вдома.

Рекомендується обирати матриці IPS або Super Amoled.

Роздільна здатність екрану

Цей параметр вказує на те, скільки пікселів (точок) посідає кожен сантиметр зображення, що видається екраном планшета. Тут якраз працює класичне правило «чим більше, тим краще».

Адже чим більше пікселів, тим чіткіше відображається будь-який контент (текстовий, графічний, відео). Роздільна здатність тісно взаємопов’язана з розміром девайса. Це важливо враховувати, щоб:

  • не переплатити за високe роздільну здатність на планшеті з малим дисплеєм, оскільки різниці ви не відчуєте, а батарея сідатиме швидше;
  • не купити планшет з великою діагоналлю і низькою роздільною здатністю – в цьому випадку картинка буде настільки нечіткою, що користуватися пристроєм буде, м’яко сказати, некомфортно.

Стандартна роздільна здатність для:

  • 7 дюймів – 1024×600 або 1280×800 пікселів. Винятком можна вважати iPad з роздільною здатністю 2048×1536;
  • 9,7-11 дюймів – 1900 / 1920 2000 пікселів;
  • 12-13 дюймів варті 2650х1440 і навіть 3000х2000 пікселів.

Процесор планшета

Тип процесора та його основні характеристики відповідають за продуктивність та швидкодію системи.

На сьогоднішній день найпопулярнішими системами є:

  • Apple Ax з версією Bionic 13, Qualcomm Snapdragon, Exynos від Samsung;
  • Atom, Core, Celeron та Pentium від Intel, Kirin від Huawei, Mediatek;
  • Allwinner, Rockchip, Spreadtrum.

Бюджетні моделі йдуть зазвичай із техпроцесором на 20-28 нм, але є й варіанти на 40 нм. Але вони однаково сильно поступаються середньому ціновому сегменту, де така характеристика знаходиться в межах від 12 до 16 нм, а показники флагманів не перевищують 7-10 нм.

За графіку (побудова зображення, виведення його на екран, обробку 3d тощо) відповідає прискорювач або графічний чіп, який можна вважати аналогом відеокарти з ПК. Якщо ви плануєте грати на планшеті або використовувати програми з підвищеними графічними вимогами, тоді варто звертати на цей параметр пильну увагу.

Прийнятну ігрову продуктивність здатні забезпечити прискорювачі зі швидкістю від 100 Gflops та більше.

Кількість ядер та частота

Наскільки важлива кількість ядер у процесорі? Деякі кажуть, що від цієї цифри залежить швидкодія та потужність. Насправді, кількість ядер опосередковано говорить про названі параметри.

6-ядерні варіанти часто не поступаються 8-ядерним. Тому особливу увагу варто звертати на версію збирання процесора, а не на величину його ядер.

Тактова частота відповідає за те, як швидко процесор обробляє певну кількість операцій за заданий проміжок часу. Чим вона вища, тим краще. Але за швидкодію доведеться розплачуватися збільшеною витратою батареї.

Оперативна та вбудована пам’ять

Оперативка – це «короткострокова» пам’ять, яка зберігає відомості, необхідні системі тут і зараз для негайної та стабільної роботи. Вона відповідає за швидкодію всіх запущених на планшеті програм та програм, а також за їх загальну кількість у запущеному (робочому) режимі.

На відміну кількості ядер процесора, обсяг оперативної пам’яті безпосередньо впливає продуктивність девайса. Тому чим її більше, тим краще. Особливо це стосується тих, хто планує запускати одночасно понад 2–3 програми.

Коли не вистачає «оперативки», гаджет гальмує і захлинається, тому що просто не може обробити таку велику кількість інформації, що надходить. Надлишок ОЗУ, особливо у випадках, коли в цьому немає особливої ​​потреби, призводить до швидкої розрядки батареї.

Вбудована пам’ять необхідна для зберігання різноманітного контенту користувача. Музика, фото, документи, програми, електронні книги тощо. Щоб девайс швидко до цього всього багатства звертався і виводив на екран, потрібна флеш-пам’ять.

Крім того, вона використовується для встановлення операційної системи на планшет. На відміну від ОЗУ, обсяг вбудованої пам’яті можна збільшити за рахунок карт-пам’яті. Під які практично в будь-якому сучасному пристрої передбачено спеціальний слот, а часто навіть не один.

Об’єм оперативної пам’яті (ОЗП)

У продажу трапляються планшети з обсягом оперативної пам’яті в середньому від 1 до 16 Гб. Вибір залежить передусім від призначення девайса. “Важкі” ігри або програми вимагають набагато більшого ресурсу, ніж серфінг в інтернеті, перегляд відео або фільмів.

Як вибрати обсяг ОЗУ для планшета:

  • 1 Гб – мало і непродуктивно для сучасних девайсів. Такий варіант підійде хіба для дитини, щоб дивитися мультики;
  • 2 Гб – мінімальний об’єм для сучасних гаджетів. За такої пам’яті будуть швидко та стабільно працювати «легкі» ігри та програми, а також йти фільми в HD;
  • 3 Гб – комфортні параметри для вирішення повсякденних завдань, запуску більшості програм та ігор, а також перегляду відео у FullHD. Затримки в роботі можуть виникати лише при одночасному запуску кількох вимогливих до пам’яті програм;
  • 4 Гб – оптимальний обсяг пам’яті для пристроїв середньо бюджетного класу. Цього цілком вистачить для взаємодії з усіма сучасними програмами, іграми та відеоконтентом;
  • 6 Гб та більше. Це серйозні та потужні у всіх сенсах планшети, флагмани від топових виробників світу (Apple, Huawei, Samsung). Найчастіше такі параметри мають девайси на Windows, які традиційно вимагають максимальної продуктивності.

Об’єм внутрішньої флеш-пам’яті

Особливо морочитися з приводу вбудованої пам’яті немає сенсу, якщо в планшеті передбачені слоти для додаткових карт формату SD, SDHC, SDXC, microSD, microSDXC. У такому разі ви завжди зможете «добрати» собі відсутні обсяги.

Крім цього, багато користувачів давно перейшли на хмарне зберігання, що дозволяє не засмічувати гаджет зайвими гігабайтами всілякої інформації. Якщо ви не хочете думати про нестачу вільного місця, тоді купуйте моделі зі 128, 256 або 512 Гб флеш-пам’яті.

Ємність аккумулятору

Насправді, не тільки ємність батареї впливає на тривалість роботи планшета. Набагато більшого значення має технологія виробництва екрану, рівень оптимізації операційної системи та манера використання пристрою.

Якщо ви постійно граєте у високоресурсні ігри на РК-екрані з великою діагоналлю, тоді не коректно звинувачувати планшет у малій автономності. У середньому акумулятора на 5 Аh цілком вистачає на 7-8 годин роботи 10-дюймового девайса у звичайному режимі.

Якою має бути батарея

На сьогоднішній день найпоширенішими типами акумуляторів вважаються:

  • літій-іонні (Li-Ion) найчастіше встановлюються на мобільні девайси;
  • літій-полімерні (Li-Po/Pol/Poly) на порядок вищий за якістю попередніх, але слабо представлений у мобільній галузі вид батарей, що пов’язано зі складнощами їхнього виробництва;
  • нікель-кадмієві (NiCd, Ni-Cd) дедалі частіше зустрічаються у застарілих моделях бюджетного сегменту.

Оптимальний обсяг АКБ можна підібрати, спираючись на розмір планшета:

  • 3200-3700 мА/год для 7-дюймової діагоналі;
  • 4000-4500 мА/год для 8 дюймів;
  • 6500-7200 мА/год для 9,7 дюймів.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Військовий з Івано-Франківщини вже понад 10 років стоїть на захисті України у складі бригади "Едельвейс"

Військовий з Івано-Франківщини вже понад 10 років стоїть на захисті України у складі бригади “Едельвейс”

Головний сержант медичної роти 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Андрій Гусак ділиться досвідом порятунку побратимів на передовій та розповідає про шлях від програміста до військового медика.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Старуні відбулося восьмигодинне молитовне стояння за перемогу України

У Старуні відбулося восьмигодинне молитовне стояння за перемогу України (фото)

У Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача зібралися вірні, які разом з духовенством Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ молилися за мир та захист для України під час особливого богослужіння за участі Єпископа-помічника Миколи…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На 62-му році життя помер актор Коломийського драматичного театру Володимир Гелецький

На 62-му році життя помер актор Коломийського драматичного театру Володимир Гелецький. Актор подарував глядачам понад 40 яскравих ролей, серед яких знакові персонажі українських класичних творів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ