рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Прикарпатець провів майстер-клас з гончарства, щоб допомогти ЗСУ (фото + відео)

реклама

Андрій Бучко з Івано-Франківщини провів майстер-клас з гончарства. Половину отриманих грошей з навчання чоловік перерахує на потреби Збройних сил України. Майстер-клас відбувся 7 серпня в Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття у Крилосі, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Гончар Андрій Бучко розповідає відвідувачам музею, чим відрізняється процес виготовлення глечика, тарілки чи іншого виробу.

Гончар Андрій Бучко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Стиснув зовні – сформували горлечко для вази, стиснув внизу – зробилася така ніжка делікатна. Звичайно, гончар наперед задумує, який виріб він має зробити, але я можу трішки пофантазувати. З вазочки зробити горнятко. З горнятка — мисочку”, — ділиться майстер.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Глина, з якої виготовляє вироби Андрій Бучко, — зі Слов’янська. В давнину для гончарства використовували і місцеву глину, проте перед тим її заготовляли.

“Коли вона спершу висохне, тоді заливається водою. І вона робиться, як кашка. Проціджується, інколи і вручну вибираємо камінчики, корінчики. Можна сказати, що в нашій душі є теж такі недоліки, як корінчики чи камінчики в глині, і треба їх позбутися”, — пояснює Андрій Бучко.

Руки гончаря мають бути не стільки міцними, як цупкими та чутливими, щоб “боротися” з глиною.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Насправді різні частинки рук по-різному виминають глину і роблять такі вправи, щоб глина “послухалася”, — каже майстер.

Займається гончарною справою Андрій Бучко уже 12 років.

Спостерігає за майстром сім’я з Харкова. Олександр Акулов каже, раніше не бачив, як роблять глиняний посуд на гончарному крузі: “Дуже цікаво, особливо для дітей. Я думаю, що їм це має особливо сподобатися”.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Сформувати виріб на гончарному крузі – це пів роботи. Його ще декорують. А для того, щоб виріб не пропускав воду, випалюють у печі.

“Гуцульський розпис часто використовує поливання іншим кольором і потім — процарапування. Це називається ритування. Потім виріб досихає до тижня часу, тоді його кладуть у пічку. Коли він вже готовий до випалювання, має побіліти”, — пояснює Андрій Бучко.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ціна за заняття з гончарства — не фіксована. Половину зароблених грошей з майстер-класу Андрій Бучко перерахує Збройним силам України.

За словами працівниці музею Галини Завідляк, у Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття щонеділі відбуваються майстер-класи, щоб ознайомити відвідувачів з ремеслами регіону.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Уряд виключив Долинський індустріальний парк з державного реєстру

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про виключення чотирьох індустріальних парків, включаючи “Перший еко-індустріальний парк” міста Долина на Івано-Франківщині, з офіційного реєстру через невідповідність законодавчим вимогам щодо функціонування таких об’єктів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ