В Івано-Франківську відкрили хаб для жителів Луганщини. Тут вимушеним переселенцям видаватимуть гуманітарну допомогу, а також надаватимуть інші види послуг, які мали б допомогти їм адаптуватися до життя у новій області.
Про це розповіла радниця голови Луганської обласної військової адміністрації Яна Любимова. З її слів, в Івано-Франківську проживають приблизно 2,5 тисячі переселенців з Луганщини, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.
“Я впевнена, що такі ініціативи — для об’єднання. Вони допомагають м’яко інтегрувати людей в громади, які їх приймають. Ми розуміємо, що жителі Луганщини, на жаль, ні сьогодні, ні завтра не зможуть повернутися додому. Тому важливо все ж допомогти людям не тільки з харчами, а й з працевлаштуванням та іншим”, — каже Яна Любимова.
Працюватиме хаб з вівторка по суботу на вулиці Чорновола, 128. До роботи тут залучили людей із Сєвєродонецької районної військової адміністрації та Новопсковської громади.
“До набору, які видають переселенцям, входять декілька видів круп: рис, кукурудзяна крупа, кускус, гречка, сочевиця і булгур. Також є вівсяна каша і кілограм борошна, є дві м’ясні та рибна консерви. І два види печива”, — розповіла працівниця хабу Ольга Жданова.
Окрім видачі харчів та медикаментів, тут допомагатимуть вимушеним переселенцям з Луганщини адаптуватися до життя на Івано-Франківщині, каже голова Сєвєродонецької районної військової адміністрації Роман Власенко.
“З досвіду 2014 року ми розуміємо, що адаптація й інтеграція внутрішньо переміщених людей має декілька складових. Перше – це гуманітарна допомога, далі – надання послуг – адміністративних, соціальних, комунальних, медичних, освітніх. Можливо, тут буде якась підтримка. Третє – це забезпечення житлом. І четверте – зайнятість. Ми працюватимемо, опираючись на ці чотири складові”, – каже Роман Власенко.
Серед тих, хто прийшов отримати продукти – Олена Малиновська. Вона на початку березня разом із рідними переїхала на Івано-Франківщину з Лисичанська. Жінка каже, піти на роботу не має можливості, тож така допомога важлива для її сім’ї.
“Без гуманітарної допомоги ми взагалі, мабуть, і не вижили б. У мене — дівчинка на опікунстві, онук з інвалідністю. Йому 3,5 роки. І бабуся 80 років. Мені дуже важко з ними. І працювати, звісно, я не маю змоги, бо за всіма доглядати треба”, – каже Олена Малиновська.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!