рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Як підібрати фільтр води для приватного будинку

реклама

Після буріння артезіанської свердловини хотілося б одразу отримати з неї якісну питну воду без домішок. На жаль, у сучасних умовах вода практично з будь-якої свердловини потребує фільтрації.

У цій статті ми торкнемося теми очищення води для будинку та розглянемо існуючі на даний момент фільтри для очищення.

Чому потрібно фільтрувати воду в будинку

Почнемо з того, що тільки шляхом лабораторного аналізу можна зрозуміти стан води та, згідно з результатами цього аналізу, підібрати фільтр. Щоб завжди бути впевненим у якості води, яка надходить до вашого будинку, варто фільтр води купити варто не задумуючись.

Щоб до кінця переконати вас, що без очищення ніяк не можна, наведемо нижче часті проблеми, з якими стикаються господарі свердловин та колодязів.

  • найпоширенішою проблемою проточної води, що надходить зі свердловини в будинок, є великий вміст заліза і жорсткості. На початку це можна і не визначити, тому що на вигляд вода здається чистою, але при контакті води з повітрям (при її надходженні до будинку) з’являється помаранчевий відтінок і запах. Смак цієї води, як відомо, грубий і малоприємний;
  • надмірна жорсткість проявляється за наявності у воді великої концентрації іонів магнію та кальцію. Подібна вода без очищення може стати причиною різних захворювань;
  • якщо вода насичена сірководнем – специфічний запах одразу дасть про себе знати. Така вода не тільки викликає корозію, що є небезпечним для побутових приладів, але й може бути токсичною для людини;
  • підвищена концентрація нітратів негативно впливає на серцево-судинну систему і може спричинити кисневе голодування у немовлят;
  • якщо вода на смак здається солонуватою, то це може означати мінералізацію, що не відповідає нормам. Перевищення показника мінералізації може негативно вплинути на людей з підвищеним тиском.
  • згідно з нормами, у воді повинні бути повністю відсутні будь-які бактерії та віруси, але буває, що відбувається зараження води бактеріями під час проведення робіт з буріння свердловин на воду.

Як бачимо, система фільтрації – єдиний вихід. Тільки у такому разі питання чистої питної води у приватному будинку буде вирішено.

Класифікація фільтрів для води

Далі розглянемо різне фільтраційне обладнання, яке зараз має попит як у власників свердловин і колодязів, так і у звичайних домовласників.

Фільтр зворотного осмосу

Напевно, ви чули і не раз про фільтри води осмос. Цю систему очищення встановлюють не лише під мийку у приватних будинках, а й у квартирах при міському центральному водозабезпеченні. Потрапляючи в систему зворотного осмосу, вода проходить через попередні фільтри, після чого потрапляє в мембрану, яка зупиняє домішки та бактерії.

Механічні фільтри для води

Цей фільтр видаляє з води механічні домішки у вигляді піску, ґрунту, іржі тощо. Завдяки такому фільтру сантехніка у вашій оселі прослужить значно довше, зникне осад, що покриває раковину чи ванну.

Картриджні фільтри

Найпростіші серед існуючих механічних фільтрів для води. Складаються з двох основних частин: корпусу та змінного картриджа. Ставляться у схему холодної лінії води на вході до будинку, рідше на точках використання води.

Такий фільтр має рейтинг фільтрації, що характеризує ступінь очищення води. Найчастіше використовувані фільтри з рейтингом 20,10,5 і 1 мкм. Для прикладу, механічний фільтр зі ступенем очищення 5 мкм зупинить на собі всі частинки розміром 5 мікрон і більше, але менші домішки пройдуть через фільтр разом з водою і далі.

Переваги механічних фільтрів

  • приємна ціна;
  • установка та подальше користування гранично прості навіть для самостійного виконання;
  • надійність конструкції з допомогою використання якісних матеріалів.

Єдиним, мабуть, недоліком є ​​потреба заміни картриджів. Потрібно пам’ятати про це, і витрачати додаткові кошти.

Магістральний промивний фільтр

За принципом дії нагадує згаданий вище картриджний фільтр, основна відмінність у тому, що механічні домішки зупиняються металевою сіткою, а не змінним картриджем. Протягом використання сітка забивається, потоком води, що проходить, її можна прочистити. Іноді для якіснішого очищення сітки від залишків бруду доводиться розбирати фільтр і робити все вручну.

Встановлення фільтра для води такого типу підходить для гарячої та холодної води.

Переваги

  • простий монтаж; комфортне використання;
  • на відміну від картриджного фільтра немає деталей, які потрібно змінювати;
  • компактність.

Засипні фільтри для встановлення в систему очищення води

Це фільтри механічної очистки, які застосовуються у разі дуже каламутної забрудненої води зі свердловини. Фільтр завантажується такими матеріалами як кварцовий пісок, антрацит та інші матеріали, які добре затримують механічні домішки при проходженні через них води.

Подібна система не потребує втручання та будь-яких ручних дій.

Вугільний фільтр

В основі фільтра знаходиться активоване вугілля, яке знезаражує воду та зупиняє дрібні частинки домішок, водночас усуваючи сторонні запахи.

УФ-фільтри

Використовуються для знезараження води від бактерій та вірусів. Очищення відбувається за допомогою ультрафіолету, після якого бактерії вже не можуть існувати у воді. Воду після цього фільтра доведеться лише дочистити від осаду. На здоров’я людини ультрафіолет не впливає.

Як підібрати фільтр води

На початку варто оцінити умови та цілі необхідних фільтрів. Дайте собі відповіді такі питання:

  • що у складі води не відповідає нормі;
  • де необхідно поставити фільтри на воду: невеликий дачний будиночок або заміський будинок;
  • який об’єм води щодня необхідно фільтрувати;
  • зважити на бюджет системи очистки.

Обійтися лише стандартним фільтром для знезалізнення води зі свердловини не вийде в жодному разі. І це не перебільшена інформація та не бажання бурильних компаній збільшити розмір вашого чеку. Це цілком розумний підхід, зумовлений нормами та турботою про здоров’я господаря автономного водяного джерела.

Визначте собі деякі параметри перед тим, як перейти безпосередньо до вибору:

  • джерело водозабезпечення будинку (свердловина, колодязь, центральний водопровід);
  • органолептичні показники води – колір, запах, видимі відхилення від норми;
  • результати лабораторного аналізу води;
  • для яких потреб вам потрібна вода – для пиття чи побутових питань.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Новий район Івано-Франківська: малоповерховість як стандарт комфорту

В Івано-Франківську спостерігається тенденція до створення житлових районів, які поєднують європейські стандарти урбанізму з комфортом і безпекою мешканців. Їхня основна особливість — малоповерховість. Один із таких районів формується поруч із…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Переселенці у Калуші об'єдналися заради допомоги захисникам України

Переселенці у Калуші об’єдналися заради допомоги захисникам України

Внутрішньо переміщені особи з Херсона, Миколаєва та Бахмута, які знайшли прихисток у Калуші, створили потужний волонтерський осередок, де виготовляють необхідні для фронту речі: від окопних свічок до маскувальних сіток.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну

В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну (фоторепортаж)

Сьогодні, 24 лютого, в Україні відзначають треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в нашу державу. Однак цьогоріч українці вперше святкують нове свято – Національний день молитви. В Івано-Франківську відбулися заходи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ