Тисячі вантажівок стоять у смузі по півтора-два тижні. Польська сторона дуже повільно пропускає наші вантажівки – одну в годину – а ще там застрайкували перевізники.
Кордон із Польщею просто зупинився. Водії без належних санітарних умов вимушені жити у машинах. Псуються товари, порушена логістика, перевізники зазнають мільйонних збитків, йдеться в ТСН.
Зараз майже три тисячі вантажівок і понад 40 кілометрів заторів, автомобілі стоять від Ковеля. Поки польські чиновники думають як спростити перетин кордону на Ягодині наші далекобійники виживають у багатокілометрових заторах. «Допомагаєм один одному, треба ділитись, якось треба виживати», – кажуть водії.
Водії, які стоять у заторах об’єднуються у групи, діляться продуктами. Та стережуть місце для авто, аби чужі нахаби не вклинились, тут вже доходить до бійок.
Щодня колійка до кордону зростає на кілька кілометрів. Машини стоять під сонцем тижнями і не рухаються. Вони стоять і не знають, коли доїдуть до кордону. Живуть чутками і інформацією з Інтернету. Едуард везе печиво до Франції, холодильна камера працює постійно, на це витрачає додаткове пальне, яке купує через день два на заправках. «Нічого не пояснюють, говорять, що проблема з польського боку. Чотири кілометра до кордону, а коли став було 37 кілометри, на цю годину вже стою 7 діб», – каже водій.
З української сторони проблем не має – пункт перетину відкритий а з польського- заблокований, там бастують далекобійники. «Вони оголосили три основні вимоги: перше – вони хочуть заїздити до України і розвантажуватись і порожнім транспортом їхати поза чергою. Інша вимога, щоб ветеринарна і фіто служби працювали 24 години, щоб більше оформляли вантажів і третя, щоб повернули дозволи нашим українським перевізникам. Поки ситуація не вирішується пункт пропуску заблокований», – розповідає виконувач обов’язків начальника Волинської митниці Микола Татарчук.
Про оформлення порожніх вантажних автомобілів уряди домовились, поляки готові запускати до пункту пропуску Устилуг-Зосін. Київ пропонує ще два таких місця на Львівщині, щоб розвантажити Ягодин. Щодо окремої смуги тут поки ніхто не розуміє як її зробити, адже дорога двоколійна. В одній стоять фури, а іншою рухаються легкові авто і автобуси. До всього тамтешні митники дуже повільно пропускають наші вантажівки – одну за годину.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!