13 вересня Рада оборони області ухвалила рішення про заборону руху громадського транспорту під час повітряної тривоги в Івано-Франківську. Як у Франківській міській громаді виконують нововведення, які проблеми спричинила заборона та чи передбачається відповідальність за порушення, читайте у матеріалі Суспільного.
За словами начальника управління транспорту та зв’язку міськради Андрія Гіглюка, для салонів громадського транспорту розробляють інформаційні листівки про найближчі укриття. Понад півтори сотні таких брошур вже розмістили на зупинках громадського транспорту в Івано-Франківську.
Андрій Гіглюк перелічив кілька проблем, які спричинило нововведення Ради оборони області. Зокрема з’явилися скарги на водіїв, які порушують рішення. З ними провели роз’яснювальні бесіди. Згідно з підписаними угодами міська влада може штрафувати перевізників на 850 грн.
Втім найбільша проблема громадського транспорту під час повітряної тривоги — коли одночасно зупиняються понад 200 автобусів та тролейбусів, пояснює начальник управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міськради.
“Ми знаємо, що громадський транспорт — тролейбуси й автобуси — на зупинці дають велике скупчення маршрутів. Немає місця — громадський транспорт повністю блокує рух . Це ще гірше ускладнює, утруднює ситуацію. Тому проблем насправді багато. Хтось доїжджає до кінцевої, тому що не має де зупинитися”, — каже Гіглюк.
Ставати лише на великих зупинках, щоб не створювати затори на вулицях міста — так повинні діяти водії громадського транспорту під час повітряної тривоги згідно з роз’ясненням керівництва комунального підприємства “Електроавтотранс”, розповідає водій автобуса на маршруті № 40 Богдан Луцак.
“Люди вийшли, а ми стоїмо на зупинці. Чекаємо до кінця повітряної тривоги. Такого, щоб висадити людей і поїхати, у нас немає”, — каже водій комунального автобуса.
Франківка Ліля Сурмачевська користується громадським транспортом часто. Із забороною руху комунальних автобусів під час повітряної тривоги не погоджується. Під час оголошення тривоги добирається до потрібної локації пішки. У погану погоду, зауважує, цього не зробиш. А витрачати щодня до 100 грн на таксі жінка не готова.
“На таксі щодня не поїдеш. А люди, які повертаються з роботи, могли б вже додому добратися. Та починається повітряна тривога і доводиться чекати”, — говорить Ліля Сурмачевська.
Відповідальність за рух під час повітряної тривоги несе не лише водій, а й власник автобуса, пояснює голова “Станіславської правозахисної групи” Андрій Малетин. На його думку, зміни щодо покарання потрібно прописати в угодах з перевізниками.
Юрист зазначив, що станом на сьогодні кодекс про адміністративні правопорушення не містить статей, які регулюють рух транспорту під час повітряної тривоги.
“Кримінальна відповідальність можлива, якщо було розпорядження про зупинку руху транспорту і якийсь перевізник його не виконав, а внаслідок цього хтось покалічився або загинув. Декілька статей кодексу регулюють випадки піддавання людей небезпеці”, — пояснює Андрій Малетин.
Голова “Станіславської правозахисної групи” каже, покарання визначатимуть вже поліцейські залежно від обставин. Статті Кримінального кодексу України передбачають у таких випадках і позбавлення волі.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!