реклама

Співпраця німецьких та українських університетів в освіті українських студентів-біологів в умовах війни

реклама

Для підтримки українських студентів-біологів, яких війна змусила перервати навчання чи покинути домівку, команда викладачів з України та Німеччини виграла грант від Німецької Служби академічних обмінів (DAAD). Ініціатором проєкту виступила  професорка Ольга Гаращук, директорка інституту фізіології університету м. Тюбінгену (Німеччина). Ця ідею підтримав професор Володимир Лущак, завідувач кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, який вже багато років співпрацює  з професоркою Гаращук, зокрема у реалізації проєктів від DAAD. До написання гранту долучилась команда викладачів-науковців Прикарпатського університету, зокрема професорка Галина Семчишин та доцент Володимир Швадчак, а також  їхні колеги зі Львова. Проєкт був фінансово підтриманий DAAD у рамках програми «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis» і виконується у вересені–грудні 2022 року.

Проєктом передбачено два інтенсивні онлайн-курси – Інтегрований курс ”Науки про життя”  та “Біоінформатика”, які дозволять студентам як надолужити втрачені знання через перерване навчання, так і набути нових знань з відповідних дисциплін. Для проведення онлайн-курсів підібрано команду викладачів та науковців, які працюють в університетах України (Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Львівський національний університет ім. І. Франка, Дніпровський національний університет ім. О. Гончара та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна) та ЄС (Німеччина та Австрія). Кожен з викладачів є фахівцем у своїй галузі та активно займається науковою діяльністю на світовому рівні. Детальніше про викладачів та програму курсів можна ознайомитися на сайті проєкту http://lifesciencescourse.org/.

Реєстрація на курси тривала більше двох тижнів. Понад 600 мотивованих українських студентів, які хочуть набути нових навичок та заповнити прогалини у навчанні, – більше 300 заявок на кожен із двох запропонованих курсів. Найбільше охочих взяти участь у курсах  було із закладів вищої освіти Херсонської, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької та Київської областей –  регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії. Були  заявки від студентів з ЗВО  Львівської, Вінницької, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Організатори курсів планували участь максимум 90 студентів (ОР бакалавр) на курсі ”Науки про життя” та 30 студентів (ОР бакалавр та магістр) на курсі “Біоінформатика”. Але, зважаючи на велику кількість охочих, кількість учасників була збільшена: окрім основних груп, передбачених заявкою, сформовано додаткові групи слухачів. Загалом, майже 300 студентів зареєстровано на курс  ”Науки про життя” та майже 200 студентів на курс “Біоінформатика”. Студенти основної групи мають можливість отримати стипендії (50 стипендій по 600 євро у курсі ”Науки про життя” та 30 стипендій по 200 євро у курсі “Біоінформатика”). Слухачам додаткової групи теж надали можливість прослухати лекції та отримати відповідні сертифікати.

Курс «Науки про життя” розрахований на 150 годин (5 кредитів ЄКТС, 104 год лекцій та 46 год семінарів) та включає у себе наступні дисципліни – біохімія, молекулярна біологія, фізіологія, біофізика, мікроскопія та інструментальні методи у біології. Курс «Біоінформатика» розрахований на 30 годин (1 кредит ЄКТС). Кредити  можуть бути зараховані студентам за їх основним місцем навчання, що підтверджено університетами Херсону, Одеси, Харкова, Дніпра та Івано-Франківська.

Курси покликані створити в студентів цілісну картину та розуміння взаємозв’язків між різними біологічними науками; поглибити та надати нові навики, які у майбутньому допоможуть студентам реалізувати себе в якості кваліфікованого спеціаліста, поступити в магістратуру чи продовжити наукову кар’єру у лабораторіях в Україні чи за кордоном; підготувати учасників курсів до роботи з великими масивами даних, пов’язаних з ДНК-аналізом чи мас-спектроскопією. Окрім того, студенти отримали чудову нагоду поспілкуватися з викладачами, які працюють в різних університетах України, Німеччини та Австрії, і краще зрозуміти, що саме важливе для успішного продовження навчання та кар’єри біолога.

Професорка Марія Байляк, завідувачка кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ