рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Як вибрати якісний спальник – корисні поради

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Вибір якісного спального мішка – дуже відповідальна справа, до якої слід ретельно підготуватися. Вимоги до комфортності, стійкості до деформацій та зносу спальних мішків досить високі. Повною мірою відповідати їм може лише туристичне спорядження від виробника з ім’ям alp.com.ua/zimnie-spalniki/.

Критерії вибору спального мішка

Одним із найважливіших критеріїв спального мішка являється утеплювачі, які в ньому використовуються. Утеплювачі для спальників діляться на 2 види:

  • натуральні;
  • синтетичні

До натуральних утеплювачів можна віднести:

  • гусячий пух;
  • пух гаги (значно тепліший за гусячий пух, але і дорожчий)

Пух гаги – це пух арктичної качки (гага). Пушинки гагачого пуху зчеплені один з одним це дозволяє довше тримати тепло. Основними перевагами такого пуху є:

  • дуже тривалий термін експлуатації спальника з пуху гаги при правильному зберіганні;
  • добре тримає форму і швидко відновлюється зі стисненого стану;
  • легкий;
  • витримує великі температури нижче нуля. Саме з цього пуху виготовляється одяг для полярників.

Гусячий пух, трохи поступається пуху гаги арктичної. Особливості гусячого пуху:

  • легкий утеплювач для спальних мішків;
  • не такий дорогий як пух з гаги;
  • ідеальний варіант для тих хто ходить у гори при знижених температурах (нижче за нуль).
  • при правильній експлуатації термін служби до 15 років.

Основний і найбільший недолік пухових спальників – з ними потрібно дуже акуратно поводитися, а саме берегти від будь-якої вологи. Справа в тому, що коли пух намокає він втрачає всі свої властивості (теплові), «звалюється», стає важким. Саме тому доцільно пухові спальники використовувати тільки при знижених температурах.

Переважна кількість альпіністів вибирають саме пухові спальники через їхню легкість і великий поріг температури комфорту.

 Штучні утеплювачі спальних мішків

Синтепон: Це легкий, дешевий і теплий матеріал. Є у нього великий недолік, після кількох прань він втрачає свої термоізоляційні властивості.

ThermoLoft(Dupont): Цей матеріал схожий на синтепон, але він витримує безліч прань. Відмінні теплоізоляційні властивості.

Thinsulate: Не втрачає свої теплові якості навіть при множинному пранні. Відмінно тримає форму і швидко відновлює колишній об’єм.

PrimaLoft: Даний матеріал зроблений з ультра тонких волокон, він легкий і міцний.

Polarguard: Дуже високі теплові властивості у даного утеплювача. Гріє навіть коли сирий. Швидко сохне. Дуже міцний і довговічний. Оптимальний у співвідношенні тепло-вага. М’який і приємний на дотик.

У давньому протистоянні «пух» проти «синтетики» поки як і раніше з помітним відривом перемагають пухові спальники. Найкраще співвідношення тепло/вага забезпечують саме вони. Насправді спальний мішок як з того, так і з іншого матеріалу може бути зроблений на будь-яку потрібну температуру. Тільки, наприклад, середній синтетичний спальник на 0°С важитиме 1800 г, а середній пуховий 1200 або навіть менше. Різниця у півтора рази. Головна причина, чому весь світ досі не перейшов на пухові спальники – це їхня висока вартість. Високоякісний гусячий пух дуже дорогий і витрачається виробниками буквально за грамами.

Ще одна річ, яка говорить на користь пухових спальників і дещо виправдовує їхню високу вартість – це їхня довговічність. Вважається, що хороший пуховий мішок, якщо з ним акуратно поводитися, успішно слугує по 10-15 років. Синтетика ж починає уминатися і втрачати свої теплоізолюючі якості значно швидше. Тут треба нагадати, що в будь-якій теплій речі, чи то спальний мішок чи куртка, нас гріє, а точніше ізолює наше тіло від зовнішнього холоду, не сам матеріал утеплювача, а повітря, що знаходиться між його волокнами. Утеплювач лише створює об’ємний каркас, у якому повітря залишається нерухомим і не перемішується.

Про що свідчить температурна шкала спального мішка

Температурна шкала на якісному спальнику розповість покупцеві про мінімальні температури, за яких туристу гарантується комфортний сон. Ці показники можуть бути різними для чоловіків та жінок. Багато новачків купляються на хитрощі купуючи спальні мішки з великим екстремальним порогом температур. Це велика помилка. Давайте розберемо, що є екстремальна межа спальника (екстремальна температура).

Зараз на спальниках або на компресійних мішках спальника, як правило є 3 позначки, так би мовити інформація про спальника.

  • температура комфорту;
  • температура межі комфорту;
  • температура екстріму.

Температура комфорту-це діапазон температури в межах якого ваше тіло буде чудово почуватися в спальнику вам буде тепло та затишно. Температура до якої середньостатистична жінка не відчуває холоду у цьому спальнику.

Температура межі комфорту-ця та температура за межами якої вам вже в спальнику заснути точно не доведеться (наприклад: температура межі комфорту -1. Ось до -1 ви спатимете чудово, нижче доведеться померзнути). Температура до якої середньостатистичний чоловік не відчуває холоду.

Температура екстриму-це та температура при якому ви спати не будете в спальнику 100%, але від гіпотермії (переохолодження) не постраждаєте.

Це важливо! Купуючи спальний мішок, орієнтуйтеся виключно на температуру комфорту та його межі. Не женіться за великим порогом температури екстриму.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ