рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Митрополит московського патріархату, якого позбавили громадянства України, досі веде богослужіння на Буковині

реклама

Митрополит Мелетій (справжнє ім’я – Валентин Єгоренко), якого президент Володимир Зеленський 11 січня цього року позбавив українського громадянства, очолив 14 січня богослужіння у храмі Георгія в місті Сторожинець на Буковині

Про це йдеться на сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ, передає “Еспресо.Захід”.

“14 січня у свято Обрізання Господнього та святителя Василія Великого митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій очолив святкове богослужіння. В кінці богослужіння митрополит Мелетій привітав настоятеля парафії з 60-річчям від дня народження та вручив пам’ятний подарунок”, – йдеться у повідомленні.

Зауважимо, президент своїм указом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, які зокрема стосуються і митрополита Чернівецького і Буковинського УПЦ МП Мелетія (Валентина Єгоренка).

Валентин Єгоренко народився на території Казахської РСР, є громадянином Росії. У 1963-му разом із родиною переїхав на Кубань. На початку 80-х проходив строкову службу в армії СРСР. Після звільнення в запас, вступив до Московської духовної семінарії. Після закінчення семінарії був направлений у Почаївську лавру для поповнення місцевої братії. У 1992 році  предстоятель УПЦ МП Володимир Сабодан (той, що красується на стінах  Успенського храму у Києво-печерській лаврі разом з “Пашою-мерседесом” і Онуфрієм) благословив возведення Мелетія у сан архімандрита. З 2014 року Єгоренко є архієпископом Чернівецьким і Буковинським УПЦ МП.

До речі, з нагоди 50-річчя, у 2012 році він отримав нагороду від російської православної церкви – Орден преподобного Сергія Радонезького II ступеня.

Нещодавно на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП у митрополита Валентина Єгоренка Служба безпеки провела обшуки, де були виявлені документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Тоді за даними спецслужби, представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ситуації на фронті.

Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка “героя Росії”, підписана міністром оборони РФ за “захоплення Криму” у 2014 році. Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за статтею про державну зраду.

Утім, це не завадило фігуранту справи про держзраду Мелетію, в якого тепер навіть немає українського громадянства, проводити богослужіння і доносити до пастви наративи, що, за оцінками СБУ, можуть кваліфікуватися як дезінформація, дестабілізація чи навіть державна зрада.

У пресслужбі Служби безпеки України у Чернівецькій області, в коментарі для “Еспресо.Захід” повідомили, що триває слідство, щодо згаданої справи. Відбуваються процесуальні події, які потім дають певні результати і оскільки – церква відокремлена від держави, вони не мають інформації про служіння Мелетія в храмах

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ