рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Як лікарі з Франківщини тримають медичний фронт (відео)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Медичний фронт тримають медики із Прикарпаття. Приймають поранених військових. І якщо спершу це були пацієнти з легкими травмами, то останні місяці сюди привозять бійців з тяжкими пораненнями. Такі пацієнти потребують не лише особливого лікування, але і догляду.

Володимир потрапив під мінометний обстріл вкінці грудня. Осколки зрешетили праву руку. Лікувався у Дніпрі, Запоріжжі, Житомирі, і ось вже другий тиждень – на Івано-Франківщині, недалеко від рідного дому. Тут захисник отримує необхідне лікування. Попереду на нього чекає ще низка операцій – мають видалити решту осколків із тіла та відновити функції руки. А далі – довготривала реабілітація, яку боєць сподівається проходити у цьому закладі. Разом із ним у палаті ще два воїни, і теж Володимири. Вони отримали поранення в одному бою, і на лікарняному ліжку ще з осені. В одного бійця попереду тривале лікування, інший – уже на етапі одужання. Ще два тижні реабілітації і чоловік вирушає на передову.

Для реабілітації бійців тут є зал з тренажерами та біговими доріжками. В медзакладі після поранень відновлюються і фізично, і психологічно бійці зі всієї України. Багатьох привозять прямо з передової. Хтось – на кілька тижнів, а дехто і на кілька місяців. Тому окрім професійної медичної допомоги, такі пацієнти потребують ще й особливого піклування.

Генеральний директор медзакладу п. Володимир зазначає, що бійці потребують майже домашніх умов.

«Люди, які поступають із передової або їдуть по госпіталях не мають часу і можливості випрати свою одежу: ні форму, ні одяг в якому перебувають. Тож ми стараємось прийняти їх як вдома», – каже чоловік.

В лікарняній пральні – машинки працюють в режимі нон-стоп. Постільна білизна, військова форма, повсякденний одяг – десятки кілограмів, які потрібно випрати, просушити та відпрасувати. Працівниці кажуть, заледве давали раду, бо бракувало техніки. Але днями шість новеньких пральних машин подарували волонтери, і ще дві передала обласна влада. Тепер на нове оснащення чекають і на кухні. Тому сподіваються знову на допомогу волонтерів. За словами гендиректора, 80% всього що є у медзакладі це робота волонтерів.

«Ми сказали, що нема пралок буквально два тижні тому і нині їх уже є достатньо. Сьогодні влаштовуємо вже інший флешмоб – допоможіть розбудувати нашу кухню», – каже п. Володимир.

Окрім господарських питань, серед нагальних є і кадрові. В медзакладі намагаються залучити до себе нових фахівців: неврологів та травматологів. Бо останні місяці побільшало пацієнтів зі складними травмами.

Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, зазначає, що на Прикарпаття щораз більше приїжджає воїнів, які знаходяться в досить важкому стані.

«Якщо на початку це були багато легші воїни, то на сьогодні, на жаль евакуаційні поїзди в Івано-Франківську область привозять доволі складних поранених хлопців. У нас немає такої сесії, на якій ми б не виділяли кошти на медичне обладнання», – наголосила очільниця області. Водночас на Прикарпатті розробляють і окрему стратегію реабілітації українських воїнів. Великий центр відновлення для захисників планують відкрити ближче до гір. Найкращі фахівці, в поєднанні з цілющим карпатським повітрям та природою допоможуть бійцям швидше стати на ноги.

Детальніше у сюжеті телеканалу Інтер

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Яку піцу найчастіше замовляють жителі Івано-Франківська?

Ми у TREBA PIZZA проаналізували всі січневі замовлення і тепер знаємо, що найбільше смакує франківцям! 

ПЕРЕГЛЯНУТИ