реклама

Допомагає відновити руку жительці Вугледара. Як в Івано-Франківську впроваджують проєкт “Неопалимі”

реклама

Лікарка-косметологиня з Івано-Франківська Ольга Масич долучилася до проєкту з естетичної медицини “Неопалимі”, який стартував в Україні. Першою її пацієнткою стала Галина Лагутіна з Вугледара. Жінка 30 березня 2022 року отримала мінно-вибухове поранення внаслідок атаки військових РФ. Як відбулася консультація та перша медична процедура, читайте у матеріалі Суспільного.

“Ми виходили увечері подихати повітрям і уже збиралися зайти додому. Не пам’ятаю як: спочатку блиснуло, а потім бахнуло, чи навпаки. Повертаюся — сусідів нема. Чоловік лежить. Рука “їде”. Приїхали волонтери, зробили кому треба знеболення і перевезли нас до міста Курахове”, — пригадує події березня 2022 року Галина Лагутіна.

З Курахового Галина поїхала у Кропивницький до старшої доньки Варвари. Там їй медики поставили апарат Ілізарова. Згодом прооперували — поставили шпицю в руку, пише Суспільне.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Про проєкт “Неопалимі” Галина Лагутіна дізналася із соціальних мереж. Молодша донька зареєструвала жінку. За кілька днів їй зателефонувала лікарка Ольга Масич і запропонувала прийти на консультацію.

За словами медикині, для лікування рубців Галини Лагутіної потрібно від 3 до 12 процедур — усе залежить від реакції організму пацієнтки.

“Якщо дуже щільний рубець, який обмежує, сковує рухи, ми можемо зішліфувати його, можемо розпушити рубцеву тканину. А також за допомогою ще додаткових препаратів відновити регенерацію тканин”, — пояснює Ольга Масич.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Лікарка-косметологиня продовжує, оскільки у пацієнтки немає значної частини м’яза, спершу працюватиме над відновленням об’ємів руки. Також з допомогою лікування намагатиметься покращити рухомість.

“Сьогодні ми зробили достатньо поверхневе шліфування для того, щоб трішки розпушити сам рубець і подивитися на реакцію тканин. Закрили процедуру плазмою для покращення регенерації тканини. У подальших планах — голковий RF-ліфтинг, сепарація втягнень з допомогою полінуклеотидів і також шліфовка”, — розповідає Ольга Масич.

Стати пацієнтом проєкту “Неопалимі” може кожен, хто отримав опіки чи рубці під час війни. Також потрібне підтвердження від лікаря чи військово-медичної комісії про отримання непобутової травми. Зареєструватися для участі в проєкті можна за посиланням.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Нацполіція та СБУ затримали групу осіб, причетну до серії підпалів та диверсій в Івано-Франківську (фото)

Досудове розслідування встановило, що фігуранти причетні до підпалів чотирьох транспортних засобів та диверсії на Укрзалізниці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

В Івано-Франківську вшанували пам’ять мовознавця Миколи Лесюка (відео)

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася урочиста Академія, присвячена 85-річчю від дня народження видатного мовознавця, науковця та педагога Миколи Лесюка – людини, яка присвятила своє життя розвитку української…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Ви могли пропустити: топ новин Івано-Франківщини за 24 лютого

Публікуємо короткий огляд найважливіших новин Івано-Франківщини за 24 лютого 2025 року.

ПЕРЕГЛЯНУТИ