Чемигівські поляниці називають найзагадковішим присілком в Микуличині та найвіддаленішим від центру села. Їхати сюди потрібно 15 кілометрів: спочатку асфальтованою дорогою, але згодом лісовою, тому краще добиратися позашляховиком.
Навіть складно уявити, наскільки важко людям, які тут живуть добиратися до магазину без автомобіля. Зараз сюди добиратися справді далеко. Так далеко з усіх сторін до поселень, присілок ніби в ямі, куди ведуть якісь там лісові дороги, але щоб дійти туди, то потрібен цілий день.
По дорозі до присілку є унікальна капличка, яку колись майстри-каменярі видовбали в скелі.
«Тільки уявіть, яка це була важка праця. Люди, без особливого професійного знаряддя могли потратити на це декілька місяців свого життя. В Микуличині існує ще одна така каплиця, видовбана в скелі, але та в присілку Погар», – зазначає автор відео.
В самому ж присілку Чемигівські поляниці ще збереглася хата, в якій 100 років тому тут проживав Гриць Голинський – сотник УСС, командир Гуцульського куреня УГА, близький друг Євгена Коновальця. За переказами, в цій хаті бував Шухевич і Бандера, оскільки тут у 40-их роках відбувався вишкіл УПА. Важко переоцінити значимості цього місця для всіх українців.
Споруда давно вже стоїть пусткою. На жаль вона в занедбаному стані: дах тече, зовсім скоро впаде стеля.
«Ця хата є величезною історичною спадщиною. Є шанси її зберегти і ми маємо це зробити. Власники навіть готові її продати, головне, щоб знайшлися люди, які зможуть її відновити і зберегти для нащадків. Ціна цієї хатини декілька десятків тисяч доларів», – каже головний очільник Музею Звичаєвої символіки Гуцульщини Юрій Боберський.
Топ найцікавіших фактів про Чемигівські поляниці:
- Туди йшла вузькоколійка для того, щоб вивозити з присілку деревину, але от в 1969 році була така повінь, як повністю забрала рейси і мости.
- Чемигівські поляниці територіально між селами Микуличин, Текуча, Березів Вижній та Космач.
- Найвища вершина поруч – Лисина Космацька, яка є відомим місцем Сили.
- Річка, що тече через присілок і впадає в Прут називається Прутець Чемигівський.
- Тут жив та переховувався четар Української Галицької Армії починаючи з 1925 року.
- Згодом в тій же хаті відбувався вишкіл УПА в 1940-их роках.
- Лівіше від присілку Поляниці є величезні жалюзі нафти. Там зараз функціонує 20 качалок УкрНафти, проте якби ж було новітнє устаткування, то цієї нафти вистачило б на довго.
- Поляниці – найбільший присілок Микуличина, а є їх тут немало, ніхто не скаже вам точно, скільки.
Детальніше на відео:
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!