рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Нічого не було, одна кістка – і та подроблена: як лікарі в Івано-Франківську врятували руку захиснику зі Львова

реклама

Львів’янин Роман Мудрий пішов на війну добровольцем. Отримав поранення в районі м. Кремінна на Луганщині. Зараз проходить лікування у Івано-Франківській ОКЛ.

17 березня минув рік, як Роман на війні.

«Був 90 днів навіть не на нульовці, а на їхній території: на нашій землі, але поки що окупованій. А «найгарячіше» … всюди було: у Кремінній, Сватовому, Бахмуті, Лимані», – каже боєць.

Про 20 січня Роман хоче забути, як про страшний сон. Про те, як над хлопцями завис ворожий дрон і скинув координати, про те, як стріляв ворожий танк. Про те, як забирали «двохсотих» і «трьохсотих».

«Я командир відділення, відповідав за людей, – каже Мудрий. – Виносити було важко, бо йшов обстріл. Несли до танка, звідти треба було їхати п’ять кілометрів, але не залишили нікого».

З десяти бійців відділення один загинув, а шістьох поранило. У командира постраждав весь правий бік: рука й нога. Першу допомогу надали в Зарічному та Дніпрі, а згодом був переїзд до Івано-Франківська.

На зображенні може бути: 1 особа та лікарня

«Лікарі тут молодці, руку мені врятували, – каже воїн. – Ніц не було, одна кістка – і та подроблена, м’ясо вирване. Потроху рука почала рухатися, а найбільше дошкуляє нога: зі стегна вирвало осколком кістку, там тепер є «залізяка». Розробляють ногу, пече, але треба потерпіти…».

Роман госпіталізований з вогнепальним пораненням правого стегна, правого передпліччя, правої кисті. Лікарка Центру фізичної та реабілітаційної медицини Юліана Ружанчук дивиться у листок діагнозів, каже, що їх багато і вони складні. Уточнює про вогнепальне поранення правої стегнової кістки, травматичну ампутацію 4-5 пальців правої кисті, і що наслідком поранень стала післятравматична нейропатія «правого малогомілкового нерва з глибоким парезом стопи». Це означає, що рухи стопи – мінімальні. Наскільки вони відновляться – покаже час, але лікарка стверджує, що Роман «буде ходити в будь-якому випадку, можливо, з допоміжними засобами».

На зображенні може бути: 1 особа та лікарня

Також у воїна діагностована «післятравматична нейропатія серединного ліктьового і променевого нервів з вираженим порушенням функції правої верхньої кінцівки». На правій руці бійця ще стоїть апарат зовнішньої фіксації.

На зображенні може бути: 1 особа та лікарня

«Ми робимо все що від нас залежить», – каже Юліана Ружанчук. Команда Центру розробила індивідуальну програму реабілітації, з Романом займаються фізичний терапевт і ерготерапевти.

«Він стоїть у нас, повністю володіє кріслом колісним, щоби на ньому їздити. Поки обслуговує себе частково, але в травматології він лежав, тож прогрес у нас суттєвий», – розповідає реабілітологиня.

На зображенні може бути: 2 людини, люди усміхаються та лікарня

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

грантів "Власна справа"

Івано-Франківщина – серед лідерів за кількістю схвалених заявок на отримання грантів “Власна справа”

749 жителів Івано-Франківської області, включаючи внутрішньо переміщених осіб, отримали державну підтримку на розвиток підприємництва в рамках програми “Власна справа”, що є складовою політики “Зроблено в Україні”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ