реклама

У Букачівській громаді відмовились перейменовувати вулицю Чехова, бо тут колись жив “Чех” (фото)

реклама

Декомунізація влаштовує не всіх. У селі Колоколин Букачівської громади (Івано-Франківський район) відмовилися перейменовувати вулицю Чехова, бо вона буцімто названа не на честь російського письменника Антона Чехова, а на честь місцевого жителя Чеха, пишуть Версії.
Про абсурдну ситуацію з перейменуванням вулиці в Букачівській громаді в рамках виконання норм закону про декомунізацію розповів директор Івано-Франківського музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук.

“Вулиця названа на честь місцевого жителя Чеха, який проживав у даному населеному пункті в першій половині XX століття. Для означення місцевості мешканці села користувалися топонімом «Чехова вулиця», «йду в Чехову вулицю». На даний час, в селі проживають нащадки Чеха, які також носять місцеве прізвисько «Чехові»…”, – йдеться у відповіді очільниці відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Букачівської селищної ради очільнику ГО “Декомунізація Україна” Вадиму Позднякову.

Відтак у громаді вважають, що немає підстав перейменовувати вулицю Чехова, оскільки “її назва не має нічого спільного з російською та радянською культурною спадщиною та не відображає ворожих ідеологічних і пропагандистських наративів”.

“Я народився і виріс на сусідній вулиці. “Чех” – українець, який був на заробітках у Чехії в 20-х роках минулого століття. Повернувшись у село говорив постійно, що треба все робити по-чеськи (швидко і якісно). От люди і прозвали його “чех” і вулицю, на якій він проживав, почали називати “чеховою”. У середині 70-х років у селі офіційно почали надавати вулицям назви. Ну і зрозуміло,що ця вулиця отримала вже офіційну назву “Чехова”., – розповів в коментарях Степан Кравців.

До слова, таких ситуацій, коли громади відмовляються переменовувати вулиці і позбуватись радянської топонімічної спадщини, є чимало. До прикладу, під час повномасштабного російського вторгнення в с. Ямпіль на Львівщині громада на відмовилася перейменувати вулицю, названу на честь жовтневого перевороту. Аргумент — бо ж існує такий місяць і громада “вважає за доцільне формувати власні наративи навколо топонімів”.

Схожий випадок і в Ленковецькій громаді на Хмельниччині. Тут вулицю Жотвневу не перейменовують, бо у цьому місяці є багато свят, зокрема… день людей похилого віку, яких у селі Лавринівці близько 70%. Не хотіли також змінювати й назву вулиці Пушкінської, адже начебто “у давнину там були розташовані пушки”.

Ще одна схожа ситуація — твердження від мера міста, що Іллічівськ названий на честь святого Іллі.

“В мене питання скільки ще потрібно смертей наших захисників аби до “шановних” прикарпатців дійшло, що потрібно позбуватися московських топонімів?”, – відмітив Ярослав Коретчук.

На зображенні може бути: текст

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Ветеранка Оксана Любінець втілила давню мрію та відкрила на Івано-Франківщині пекарню

Оксана Любінець на фронт відправилась ще в березні 2022 року. Була бойовим медиком 75 батальйону 102 бригади тероборони. У кінці вересня звільнилась і вирішила втілити давню мрію – відкрити пекарню…

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як майстриня Світлана Павлюк з Івано-Франківщини створює вироби з овечої вовни

Жителька Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Павлюк — ліжникарка в третьому поколінні. За 28 років роботи жінка виткала понад 10 тисяч виробів з овечої вовни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

У селі Глибока на Івано-Франківщині патрульні поліцейські зафіксували підроблене водійське посвідчення у водія Mazda, якого зупинили за порушення швидкісного режиму.

ПЕРЕГЛЯНУТИ