Попри воєнний стан, відсутність фінансування з держбюджету і труднощі з логістикою в Івано-Франківську продовжують будівництво нового моста на Пасічну.
Начальник управління копітального будівництва Івано-Франківської громади Роман Галіпчак розповів про роботи по об’єкту «Будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків-Надрічна (І черга «Будівництво транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків-Надрічна в м. Івано-Франківську»).
«У нас були амбітній плани відкрити цей об’єкт у грудні 2022 року і запустити рух транспорту по мосту. Проєкт включили в програму президента «Велике будівництво». Але на жаль з лютого, коли почалась військова агресія, всі капітальні видатки з державного бюджету були призупинені. Зараз місто вишукує кошти зі свого бюджету, щоб ми не зупиняли роботи і могли далі продовжувати будівництво цього стратегічного для міста об’єкта», – відмічає Роман Галіпчак.
На даний час на саме будівництво моста витрачено 170 мільйонів гривень.
«Це при тому, що першопочатковий проєкт 2017 року після експертизи мав кошторисну вартість 280 мільйонів. А на розв’язку витрачено 100 мільйонів гривень», – уточнює фінансовуінформацію очільник УКБ.
Сьогодні тривають активні роботи по будівництві розв’язки, для цього частково перекрили вулицю Надрічну.
«Після початку військової агресії роботи були призупинені, тому що у всіх була незрозуміла ситуація. Підрядна організація з’їхала з об’єкту, але зараз вони повернулсь і повним ходом працюють. На сьогоднішній день вже виконано влаштування всіх фундаментів під опори, влаштована перша опора з’їзду з моста. Також виконані дві опори заїзду і з’їзду з моста. Тривають роботи по влаштуванню підпірних стінок, армування каркасів, вже почали звозити металеві конструкції балок з’їзду та виїзду на міст. Повним ходом працюють електрозварювальники по збірці цих балок, і далі приступатимуть до їх монтажу. Вже завершені роботи по виносу всіх комунікацій», – уточнює Роман Галіпчак.
Труднощів і перепон чимало – але їх поки вдається долати.
«Труднощі зазвичай є чи не на кожному будівництві, особливо враховуючи, що в країні введений воєнний стан. Є труднощі з перевезенням, бо поки ті балки потраплять з заводу-виробника до нас, потрібно узгодити всі маршрути. Дуже важко взяти дозвіл на перевезення, тому що це негабаритний вантаж. Також негативно впливає здорожчання палива. Але це буденні труднощі, з якими стикаються всі в нашій державі», – резюмує очільник управління капітального будівництва.