реклама

Музика Гуцульщини: вийшов документальний проєкт про культурний спадок України

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Незалежне радіо “Ґазолін” презентує результат дослідницької експедиції на Гуцульщину. Зібраний під час подорожі матеріал команда представляє у різних форматах, об’єднаних під назвою “Спадок”.

Для втілення свого мистецького проєкту команда “Ґазолін” за підтримки ГО “Шум рейв” протягом кількох тижнів досліджувала гуцульські традиції та фольклор, що вплетені в побут місцевих жителів і стали підґрунтям для розвитку низки культурних явищ, пишуть Версії з посиланням на Vogue.

“Наш проєкт “Спадок” — це розповідь про те, як команда ентузіастів, що створила за умов війни незалежне радіо, на прикладі конкретного регіону демонструє глибину та багатство нашої музичної спадщини. Ця спадщина є справжнім скарбом, що став підґрунтям для творчості майбутніх поколінь і каталізатором усвідомлення себе як частини українського народу”, — кажуть автори проєкту.

Результатом фольклорної експедиції стала аудіовізуальна історія про дослідження українського культурного надбання: документальна стрічка “Спадок” та однойменна музична компіляція.

Документальний фільм порушує питання культурної спадщини, її збереження та безпосередній зв’язок із самоідентифікацією.

“Відчуваючи та досліджуючи середовище, у якому зростали паростки української культури, автори “Спадку” звертають увагу на важливість усвідомлення її масштабів та впливу, попри регулярні утиски та випробування. І демонструють те, чого не здатні розповісти про традиційну музику консерваторії та філармонії”, — кажуть автори проєкту.

Під час знімань командою було зроблено безліч аудіозаписів, які увібрали в себе чарівні тембри народних інструментів. Також автори проєкту невпинно фіксували випадкові звуки довкілля та пересічні шуми. Ретельно перебравши та обробивши цей архів, “Ґазолін” втілив його у семпл-пак, що дозволяє слухачам взаємодіяти зі звуками, які через генерації продовжують формувати музичну екосистему Карпат.

Кульмінацією зібраного під час експедиції матеріалу став реліз збірки українських артистів, які формують сучасну незалежну сцену. Hanna Svirska, Mires, Symonenko, Andriy Sirotkin, Vlad Suppish, Ocheret, Whaler, Incorrect Waves, Ira Hoisa та Lostlojic — всі вони, використовуючи записи, що увійшли до семпл-паку, створили оригінальні композиції, які можна сміливо назвати своєрідним діалогом між молодим поколінням і тими, хто стояв біля витоків української музики.

“Ми записали півтора десятки різнопланових композицій, у яких фрагменти традиційних інструментів та співів змінюються у формі, обробляються до невпізнаваності, занурюються у потоки синтезованих хвиль чи нагромаджуються перкусіями, а також стають частинами музики завтрашнього дня — від медитативних і рефлексійних ембієнтних треків до матеріалу для переповнених танцмайданчиків”, — розповідають автори “Спадку”.

Семпл-пак і збірка з 15 треків із переосмисленим музичним спадком будуть доступні на bandcamp-сторінці започаткованого командою радіо музичного лейбла Gasoline Records.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну

В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну (фоторепортаж)

Сьогодні, 24 лютого, в Україні відзначають треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в нашу державу. Однак цьогоріч українці вперше святкують нове свято – Національний день молитви. В Івано-Франківську відбулися заходи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії

Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії (фото)

Поблизу кордону з Румунією прикордонники затримали порушників з провідником. Двох жителів Івано-Франківщини та одного – Львівщини супроводжував 19-річний житель села Вишково, що на Закарпатті.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Надвірнянська лікарня через суд поверне чверть мільйона гривень, переплачених за електроенергію

Надвірнянська лікарня через суд поверне чверть мільйона гривень, переплачених за електроенергію

Господарський суд м. Києва задоволив позов Надвірнянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Надвірнянської міської ради про визнання недійсними додаткових угод до договору постачання електричної енергії та стягнення зайво…

ПЕРЕГЛЯНУТИ