В Україні тривають гарячі дискусії щодо легалізації медичного канабісу. Законопроєкт про його використання вже понад рік лежить в парламенті.
«Найбільше, чим ми можемо допомогти пацієнтам, це забрати їхні страждання», – говорить завідувачка відділення гематології Наталія Глушко.
«Чому алкоголь, який дає дуже багато проблем, смертей, аварій тощо, у нас легалізований, а медичний канабіс, який показаний найперше онкохворим і тяжко пораненим, як знеболювальний і протинудотний засіб, ні?» – риторично запитує Наталія Глушко.
«Медичний канабіс – це, як правило, не сигарета. Це часто капсули з певною речовиною. Багато форм є випуску препарату і багато дозувань. Тому все це можна контролювати, як держава контролює призначення наркотичних анальгетиків, які є значно сильнішими і мають більше побічних дій. Привикання до наркотиків є в тому разі, коли їх приймають для розваги та задоволення. А коли людина приймає їх з вираженим больовим синдромом, то привикання до наркотиків, як правило, немає. І те саме з медичним канабісом», – стверджує Наталія Глушко.
«Ми мали б велике полегшення, якби медичний канабіс був легалізований, – каже вона. – Нині через війну маємо багато поранених військових і цивільних, які страждають від фантомних болів, політравм».
«Легалізація медичного канабісу – дуже гуманна історія, яку обов’язково треба підтримати на законодавчому рівні!», – закликають фахівці обласної клінічної лікарні.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!