Через реформу Укрпошти в Івано-Франківській області скоротилась кількість працівників відділень та листонош. Люди скаржаться, що їх просять писати заяви на звільнення за згодою сторін.
На нараді в голови Івано-Франківської ОВА обговорили реформу національного оператора поштового зв’язку, пишуть Версії.
АТ «Укрпошта» в області налічує 61 міське відділення поштового зв’язку, 237 сільських відділень і 47 пересувних, які обслуговують 831 населений пункт.
«Наша область особлива, специфічна, в нас гірські райони, тому важливо, щоб люди отримували ті сервісні послуги, які мають отримувати. З Верховинщини і Косівщини люди звертаються з болючим питанням щодо реформи, яка відбувається в Укрпошті», – відмітила очільниця Прикарпаття Світлана Онищук.
Михайло Рудий, керівник Івано-Франківської обласної дирекції Укрпошти, пояснив, чому в області масово звільняють листонош та закривають відділення.
«Укрпошта не утримується за рахунок бюджетних коштів, бо чомусь дуже багато думають, що Укрпошта – бюджетна організація і отримує дотації. Джерелом фінансування Укрпошти є власний капітал та кошти, отримані від здійснення господарської діяльності. Тому плани та направлені на підвищення рівня ефективності і зменшення витрат. Одне з них є визначена кількість відділень зв’язку та кількість працівників в такому обсязі, щоб мати можливість покривати витрати та забезпечувати хоча б нульову рентабельність діяльності», – відмітив Рудий.
В багатьох прикарпатських селах не тільки звільнили листонош, а й закрили поштові відділення.
«Населені пункти в нас дуже різні: десь проживає декілька тисяч мешканців, десь дві сотні. Зараз діє два формати поштових відділень: стаціонарні та пересувні. Кількість працівників, графік роботи і час обслуговування залежить від рентабельності відділень і кількості населення», – додав керівник Івано-Франківської обласної дирекції Укрпошти.
За його словами в нашій області 237 відділень працювали у неповний графік, тому їх вирішили перевести на режим роботи п’ять днів на тиждень.
Щодо звільнень працівників, то за словами Рудого більшість написали заяви на звільнення за взаємною згодою сторін.
“Дирекцією, зокрема, скорочено тільки 6 людей. Більшість працівників написали заяви на звільнення за згодою сторін. Тому не розумію, чому всі говорять про порушення”, – відмітив Михайло Рудий.
Це заперечила представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко. Вона розповіла, що отримали кілька звернень про те, що людей змушували писати заяву на звільнення, а це є прямим порушенням трудового законодавства.
“Надходять звернення про те, що працівників деяких відділень “просять написати заяву” про звільнення з роботи. “, – відмітила Євгенія Мнишенко.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!