реклама

У Франківську досі не зняли почесну дошку комуністу Миколі Кіщуку (фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Затятий комуніст Микола Кіщук зі зброєю в руках брав участь у акціях проти ОУН та УПА, здійснював депортацію сімей повстанців та зміцнював радянську владу на Прикарпатті.

В центрі Івано-Франківська, неподалік Стометрівки, на фасаді будівлі регіональної спілки художників досі висить почесна дошка комуністу Миколі Кіщуку,

Про це повідомив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчку

«Недокомунізований Франківськ! Дошка на фасаді Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки Художників України комуністичному діячу! Цікава біографія Кіщука Миколи: У 1949—1950 роках — голова виконавчого комітету Косівської районної ради депутатів трудящих Станіславської області.

У 1950—1953 роках — слухач Вищої партійної школи при ЦК КП(б)У в місті Києві.

У 1953—1958 роках — заступник голови виконавчого комітету Станіславської обласної ради депутатів трудящих.

З 1958 року — голова виконавчого комітету Косівської районної ради депутатів трудящих Станіславської області, голова виконавчого комітету Верховинської районної ради депутатів трудящих Івано-Франківської області.

Будучи головою виконкому Косівського а опісля Верховинського районів маючи на руках зброю приймав участь у акціях проти ОУН та УПА, здійснював депортацію сімей повстанців, зміцнював радянську владу. Хіба може бути на фасаді поважної організації така ганьба, навіть нехай він доклався до будови будівлі Спілки. Друзі, художники багато з Вас знає біографію цієї особи, зніміть та заховайте ту дошку! Не ганьбіть славні імена членів Спілки», – написав Коретчук.

Нагадаємо, в Україні триває масштабна реформа декомунізації, наслідком якої є очищення публічного простору від тоталітарної символіки, відхід від радянського минулого та його переосмислення. Попри суспільний запит і численні етапи декомунізації у місті досі можна побачити пам’ятники катам українського народу — сталіністам, російським ватажкам радянсько-української війни, особам, причетним до злочинів Голодомору й русифікації. На будинках та вулицях є чимало артефактів радянської доби, таких, як меморіальні таблиці, п’ятикутні зірки, георгіївські стрічки, серп і молот тощо.

До прикладу, днями франківець Юрій Надолький опублікував фото фасаду будівлі в Івано-Франківську з радянською символікою.

«Сидить у вишиванці з молотком в руці і ніяк тарілку цю розбити не може», – підписав світлини Юрій Надольський.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На Івано-Франківщині син вкрав гроші з батькової картки – його оштрафували на 85 тис грн

Районний суд міста Городенка,що на Івано-Франківщині виніс вирок у справі місцевого мешканця, який оплатив свої комунальні послуги з батькової банківської картки, коли останній забув в нього телефон. Його оштрафували на…

ПЕРЕГЛЯНУТИ