рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Музей, храм, реабілітаційний центр: у Снятині вирішують долю 200-літнього вірменського костелу

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Вірменська церква Успіння Пресвятої Богородиці в Снятині, яку почали зводити в 1801 році – один з небагатьох храмів, який зберігся у своєму первісному вигляді до наших днів.

Вірменська церква сьогодні нагадує про час кінця XVI століття, коли в місті зародилася вірменська громада. Свого часу король Сигізмунд III Ваза надав вірменам право поселення на цих територіях. Перші вірмени з’явилися у Снятині в 1628 році, а майже одразу ж спорудили на новому місці свою невелику дерев’яну церкву. У 1676 році турки спалили храм, але вірмени дуже швидко збудували нову дерев’яну церкву. Доля нового була така ж сама: церква згоріла під час чергової навали турків і татар у 1716 р. Тоді вірмени збудували третій храм – теж дерев’яний. Через півстоліття дерев’яна будівля була вже дуже пошкоджена, тому вірменська громада вирішила будувати кам’яну церкву.

Новий храм звели на місці покинутої домініканської церкви Пресвятої Богородиці, у 1805 році архієпископ Симонович освятив церкву Успіння Діви Марії. Вірменська церква Успіння Пресвятої Богородиці є храмом типу однонефної базиліки з лаконічними фасадами, які на півночі та на півдні підсилені контрфорсами. Головний фасад має фронтон більш притаманний за силуетом для стилю бароко.

В 50-роках вірменський костел закрили, все церковне обладнання було вилучене, а в покинутій будівлі облаштували тренажерний зал.

За понад 200-літні історію в церкві не проводили значних реставрацій, храм частково ремонтували в 1819, 1907 та 1924 роках, тому будівля має досить «зношений» зовнішній вигляд.

Нещодавно аварійну будівлю вірменського костелу з державної власності передали на баланс Снятинської міської ради. Тож тепер у громаді вирішують, що робити з пам’яткою.

Мерія попросила місцевих мешканців надати свої пропозиції щодо майбутнього будівлі.

«Просимо жителів нашої громади надати пропозиції щодо того, що в майбутньому могло б розміщуватися в цій будівлі», – закликали в Снятинській міській раді.

«Музей Покутського краю. Зробити ремонтно-відновлювальні роботи з дотриманням пам’ятки архітектури та запросити всіх хто має колекції, розмістити свої експонати в цьому музеї», – пропонує Іван Рурик.

«Передати Вірменській церкві! То є церква і нічого іншого там не може бути! І не важливо чи вірмени в Снятині є чи ні!», – пропонує священник Іоан Турчинський.

«Після війни у нас буде багато ветеранів. Пропоную тут створити для них простір: щоб тут на постійній основі були їх представники, вирішували найрізноманітніші питання, проводили зібрання та збори. Також тут можна зробити музей україно-російської війни та простір для реабілітації. Можна реставрувати існуючий всередині спортивний зал для занять спортом та роботі на тренажерах демобілізованих військовослужбовців», – пропозиція від Андрія Федусіва.

«Органний зал», – пропонує Володимир Матеїк.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ