реклама

Квартира – за ціною партії військових дронів: хто і за які гроші купує житло в Івано-Франківську (відео)

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

В Івано-Франківську будівництво йде повним ходом. Більшість об’єктів розпочаті ще до повномасштабного вторгнення, але поруч активно з’являюсь й нові. Хто і за які гроші купує житло в умовах війни? І на скільки нерухомість у Франківську дешевша за житло у Львові, Чернівцях та Вінниці?

Квартира – за ціною партії військових дронів! Пропозиції житла за сотні тисяч доларів можна знайти на сайтах із продажу житла! Причому навіть у прифронтових регіонах. І на такі варіанти є покупець, кажуть аналітики ринку. Будівництво поволі оживає, купівля-продаж – активізуються.

Наче маятник – з амплітудою від тотальної зневіри до «все буде добре». Так фахівці ринку нерухомості описують нинішні настрої українців щодо покупки житла. І якщо раніше зростання продажів був зазвичай напередодні свят чи початку року, то нині – здебільшого залежить від російських обстрілів і розташування на мапі України. Що далі регіон від лінії фронту – то більш охоче там купують житло.

В Івано-Франківську крани – по всьому місту. Тут справжній будівельний бум! На сьогодні чимало забудовників практично вже вийшли на довоєнний рівень. І продовжують нарощувати темпи.

«Ті темпи, які були до початку повномасштабного вторгнення, ми зараз за цей рік плануємо наздогнати. Зараз ми не можемо цим похвалитися, оскільки є певні причини. Перша причина – це дефіцит кадрів, оскільки багато хлопців мобілізуються і не тільки по будівництву, але і всіх суміжних підприємствах, з якими ми працюємо – це і виготовлення будівельних матеріалів, і доставка, і вікна, й двері», – розповідає Тарас Лутчин, представник будівельної компанії: Якщо саме будівництво житла в Івано-Франківську з початком війни на якийсь період трішки було призупинилось, то ринок нерухомості – працював постійно.

«До Івано-Франківська приїжджала велика кількість людей – це внутрішньо переміщені особи, які шукали тут притулку, які розглядали наше місто як тихий спокійний тил», – додає Тарас Лутчин.

Відтак, попит на житло у Франківську зріс. Так, що пропозиція за ним не завжди встигала.

«На даний час попит є дуже великим. Якщо взяти наші об’єкти, взяти ось цю секцію – вона завершена там квартири вже немає вільних. Якщо взяти сусідню секцію поруч в стадії будівництва другого поверху – там квартири вже продані», – розповідає представник будівельної компанії.

Потужна хвиля переїздів усередині країни – лише один із факторів, який збільшив попит на житло.

Найбільш популярні серед клієнтів – однокімнатні квартири, кажуть забудовники. Ті розходять як гарячі пиріжки – ще на стадії будівництва.

«Людей найбільше цікавить квартири компактні – однокімнатні. Потім двокімнатні. Рідше вже йдуть трикімнатні. Однокімнатна квартира найпопулярніша, тому що на неї ціна менша», – пояснює Тарас Лутчин.

Не менший попит і на двокімнатне житло.

«Ми зараз знаходимось в двокімнатній квартирі, це наше типове планування, і воно одне із найвдаліших. Ці квартири були розпродані ще на стадії будівництва. На даний момент ні однокімнатних, ні двокімнатних квартир в цьому будинку немає», – демонструє квартири в одному з франківських ЖК Тарас Лутчин.

І це при тому, що будинок буде зданий в експлуатацію лише в другому кварталі наступного року. Непроданими наразі залишилися лише кілька дворівневих квартир – від вісімдесяти до сто сорока квадратів.

«Ті, хто купляє однокімнатні квартири, я побачив таку тенденцію, у них жевріє надія повернутися назад. Вони вірять що війна закінчиться, їхні міста відбудуються і вони повернуться. А ті хто купляє більшу – двох- чи трикімнатну – вони не мають надії повернутися назад. Тому вони готові купити дорожче житло», – додає представник забудівника.

Нерухомість – зараз це один із небагатьох ефективних способів уберегти заощадження від інфляції та ще й заробити – на перепродажі чи здачі житла в оренду. А отже ті, хто мають гроші, роблять на купівлі квартир – непоганий бізнес.

Елітне житло, зокрема, таунхаузи – зараз на піку популярності і в Івано-Франківську.

«Для нас стало дивним, було дуже багато запитів саме на нерухомість більш елітнішу. Ми до цього часу будували клас стандарт-середній клас. Для Франківська елітне житло – це вже від тисячі доларів, це будинки преміум класу, класу лакшері, які мають круте наповнення. Ринок таунхазів також дуже показує великі темпи розвитку», – додає Лутчин.

Ринок нерухомості, попри песимістичні прогнози на початку повномасштабного вторгнення, не обвалився, а навпаки – подекуди продовжує зростати. І це своєрідний показник того, що покупці житла нині все ж пов’язують своє життя з Україною і попри все вірять у нашу перемогу.

Щодо цін на первинку – то вони у Франківську виросли. Від початку війни – десь на половину.

«Якщо на початку війни ціна була приблизно 500-550 -600 доларів. То зараз вже є 720 доларів. Ціну ми по малу збільшуємо, тому що збільшується вартість будівельних матеріалів. І вартість робіт. І ми змушені це робити. Але і при збільшенні ціни ми не відчуваємо, що попит паде», – розповідає про вартість житла в Івано-Франківську представник

І ціни на нерухомість у Франківську все одно найнижчі на заході Україні. В порівнянні, наприклад, зі Львом – більше ніж вдвічі.

«Ми робили аналіз по заходу Україні – у Франківську найнижчі ціни. Тому що є велика конкуренція на будівництві. Якщо взяти Львів, то там до початку війни ціна була від 1200 -1500 і вище. І з початком війни ціни в Львові ще піднялися, то у Франківську вони піднялися від 600 доларів 700-800 на житло середнього класу», – відмічає Тарас Лутчин.

Саме тому багато свій вибір зупиняють на Івано-Франківську. Зінаїда – родом із Луганщини. Звідти виїхала ще в 2015-му. Спершу жила закордоном, а останні роки в столиці із сином на орендованій квартирі. Коли почалася повномасштабна війна приїхала на Прикарпаття. І вирішила тут осісти.

«Це була любов з першого погляду», – відмічає Зінаїда.

Вже через пару днів по приїзду жінка почала шукати собі житло, адже обзавестися власними квадратними метрами хотіла вже давно. Й війна лише підштовхнула швидше зробити цей крок.

«Війна війною, а життя продовжується. І якщо не стоїть питання виїду закордон, а туди не хочу, і син туди не хоче, то що нам робити? Жити ж треба. Для мене війна почалася не в 22-му, а 2014. Я і під обстрілами була, і під градами, і в бомбосховищах, і батька поховала. Мене не лякало фронтове чи не фронтове. Я це вже все пережила. Просто думали на майбутнє. Не буде же війна безкінечна. А місто дуже сподобалось», – розповідає Зінаїда Єфремова.

Перш ніж придбати квартиру, із сином промоніторили ціни і в інших обласних центрах. Вибирали міста комфортні для життя. Останні роки саме Івано-Франківськ очолює цей рейтинг. А ще тут виявилися найдешевші ціни на квадратні метри.

«Ми розглядали Чернівці, Вінницю, але за ті, гроші, що я там би купила сирець, тут я могла купити квартиру з ремонтом. Я зрівнювала квадратуру і ціну, і я розуміла, що у Вінниці я візьму меншу квадратуру і просто чорновий варіант, то тут я можу взяти 45+ і вже з ремонтом», – додає Зінаїда.

Всієї суми, аби купити квартиру, жінка не мала. Взяла на розтермінування. І за пів року все сплатила. Більшість її сусідів – такі ж я вона – немісцеві.

«В квітні минулого року у мене тут було буквально п’ять квартир, де горіло світло. В цьому році тут просто бум якийсь. Меблі, ремонти, гримають, стукають. В мене під’їзд практично весь заселений. А в квітні я була одна на весь під’їзд», – згадує жінка.

«Франківськ – це тихий затишний тил. Тут спокійно і безпечно. Місто комфортне для життя. Низькі ціни на нерухомість. Тут не високі ціни в принципі на всі сегменти ринку», – додає Тарас Лутчин.

А ще Франківськ ментально і культурно дуже схожий на Львів. Лише територіально менший, проте нічим не гірший. І життя та нерухомість тут значно дешевші.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ