рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

На Калущині зафіксували вже другий випадок захворювання на лептоспіроз

реклама

Лептоспіроз діагностували у 58-річного мешканця села Вістова.

Це – вже другий випадок захворювання, зареєстрований у Калуській громаді цього року. У серпні захворів 65-річний калушанин.
Ймовірно хворі заразилися через контакт із гризунами або продуктами їхньої життєдіяльності, вживання забруднених харчових продуктів чи води для пиття з невідомих неконтрольованих джерел.

«Фахівці Калуського РВ ДУ «ОЦКПХ МОЗ» доставляють мишовидних гризунів в лабораторію особливо небезпечних інфекцій для досліджень на лептоспіроз, туляремію та ієрсиніоз. У листопаді зафіксована позитивна знахідка серед представлених на дослідження екземплярів із ринку на вул. Дзвонарська, 15 в м.Калуші», – зазначила лікарка-епідеміологиня Калуського РВ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Мирослава Гуменяк.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, спільна для людей і тварин. Ризик захворіти вищий влітку і восени.
Основними носіями лептоспір є щурі, польові миші, землерийки, їжаки, у яких хвороба перебігає без клінічних проявів, і після неї багато місяців збудник виділяється з сечею
У організм людини лептоспіри проникають через ушкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, травного каналу. Від людини до людини лептоспіроз не передається.
Люди можуть заразитися недугом через інфіковані воду і продукти харчування, під час купання у водоймах, риболовлі, різних видів сільськогосподарських робіт, у разі укусу хворими тваринами, пошкодження шкіри інфікованими предметами. У зоні ризику перебувають працівники сільського господарства, у містах – у сантехніків, робітників боєнь і м’ясокомбінатів, іноді у шахтарів.

«Під час проникнення лептоспір у організм людини до прояву хвороби минає від 3-5 до 21 днів. Початок захворювання – гострий: хворого морозить, з’являються гарячка, біль, особливо у литках, у м’язах спини, грудей, живота. На третій-шостий день може з’явитися висипка на кінцівках і тулубі. У деяких випадках є жовтяниця, стає темною сеча, її кількість зменшується, часто припиняється сечовиділення. При виявлення цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря. Спочатку може настати тимчасове покращення, а потім хвороба перебігає дуже важко і може призвести до смерті», – наголошує Мирослава Гуменяк.

Важливо захищати водойми від можливих забруднень продуктами життєдіяльності сільськогосподарських тварин і гризунів. Під час перебування у заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, при догляді за хворою худобою, слід особливо ретельно дотримуватись особистої гігієни, взувати гумові або кирзові чоботи, одягати рукавиці.
Це стосується і працівників боєнь та м’ясокомбінатів. Не можна вживати не кип’ячену воду з рік, ставків, озер для пиття, миття посуду, фруктів, овочів. Не слід купатися в забруднених водоймах.
Необхідно також знищувати щурів та мишей. Захищати від гризунів продовольчі склади, комори, житло, інші об’єкти. Харчові відходи слід збирати в герметично закриті ємкості.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Прикарпатті за добу рятувальники загасили 30 пожеж у природних екосистемах

На Івано-Франківщині за добу рятувальники загасили 30 пожеж у природних екосистемах

На території трьох районів Івано-Франківської області за минулу добу виникло 30 пожеж в екосистемах, які охопили площу понад 3 гектари, що стало наслідком спалювання сухої трави місцевими жителями.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ