рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Що означають кольори контейнерів для сміття

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

контейнери для сміття

Сортування не тільки вберігає від переповнення полігонів і звалищ, воно й заощаджує природні ресурси. Саме тому для ефективного роздільного збору відходів використовують різні кольори контейнерів для сміття — і значення кожної такої урни для сортування сміття має свої особливості. 

Тож як добре ви орієнтуєтеся у кольорах контейнерв для відходів, — маєте нагоду перевірити у нашому матеріалі. Тут ми розповімо про особливості роздільного збору сміття і про значення кожного кольорового бака.

Особливості роздільного збору сміття

Загалом роздільний збір сміття — це відокремлення вторинної сировини (папір, пластик, скло, метал), здатної до перероблення, від інших видів сміття (органічні відходи, змішане сміття, небезпечні відходи) і складання у спеціальні контейнери або мішки, які мають різні кольори для сортування сміття. Такі контейнери, наприклад виробництва KF Systems, зроблені з міцного металу й особливо стійкі до будь-яких зовнішніх умов і локацій й гармонійно доповнюють простір. 

Роздільний збір сміття має багато переваг, таких як:

  • заощадження енергії й природних ресурсів. Наприклад, для виробництва однієї тонни паперу з макулатури потрібно у 4 рази менше деревини й у 2 рази менше енергії, ніж для виробництва паперу з деревини;
  • зменшення забруднення довкілля. Адже спалювання пластику виділяє токсичні гази, які шкодять атмосфері й здоров’ю людей. На звалищах такий пластик розкладається сотні років і забруднює ґрунт і підземні води;
  • нові робочі місця й покращення соціально-економічної ситуації. Наприклад, за даними ООН, у світовому масштабі близько 15 млн людей працюють у сфері перероблення вторинної сировини.

Система кольорового маркування сміттєвих контейнерів відома багатьом, проте не всі знають, як нею правильно скористатися. Тож, як сортувати сміття у кольорові баки?

Кольори сміттєвих баків

Найперше, що варто знати, — це те, що у різних країнах і регіонах можуть бути різні системи кольорового кодування сміттєвих контейнерів, але загалом вони базуються на міжнародних стандартах. Подивимось на найпоширеніші кольори сміттєвих баків і їхнє значення для сортування сміття.

Синій

Синій контейнер призначений для паперу і картону. Сюди можна складати газети, журнали, книги, зошити, конверти, різне паковання з паперу і картону. Та перед цим варто видалити з них скоби, клейкі стрічки, пластикові вкладки й інше. Не небажано складати у синій контейнер мокрий чи брудний папір, як серветки, паперові рушники й інше.

Жовтий

У жовтий контейнер збирають пластик і метал. Сюди можна складати пляшки, фольгу, консервні банки, алюмінієві банки з-під напоїв і подібне. Перед тим, як скласти пластикові або металеві відходи у жовтий контейнер, їх треба промити  водою і висушити. 

Зелений

Зелений контейнер призначений для скла. Сюди можна складати пляшки, банки, скляний посуд й інше. Перед тим, як покласти такі відходи у зелений контейнер, треба видалити з них кришки, пробки й етикетки. Також не бажано складати у зелений контейнер дзеркала, віконне скло, кришталь.

Сірий або чорний

До сірого або чорного контейнера складають змішане сміття. Сюди можна покласти та відходи, які не потрапляють у жоден зі згаданих контейнерів. Наприклад, органічні відходи (їжа, рослини), текстиль (одяг, рушники), гума (взуття, шини) тощо.

Червоний

У такий бак складають небезпечні відходи, що можуть загрожувати довкіллю, як лампочки, хімікати, ліки, фарби, розчинники, пестициди та інші речовини. Таке сміття потребує спеціальної утилізації або знищення. Крім того, окремого збору й утилізації потребує й електроніка — зазвичай її приймають міські муніципалітети чи екоорганізації. 

Помаранчевий

Сюди можна складати незабруднені речі з пластмаси й різний металобрухт, наприклад, пластикові пляшки, банки з металу, контейнери й інший метал чи пластмасові речі. 

Коричневий

Такий контейнер призначений для органічного сміття. Сюди можна складати залишки їжі: фрукти, овочі, хліб, а також рослини й інші органічні відходи.

Щоб сортування не принесло шкоди, краще заздалегідь дізнатися, про особливості кольорових кодів контейнерів саме у своєму місті чи регіоні. Тоді таке сортування буде справді корисним. 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як майстриня Світлана Павлюк з Івано-Франківщини створює вироби з овечої вовни

Жителька Косівського району, що на Івано-Франківщині, Світлана Павлюк — ліжникарка в третьому поколінні. За 28 років роботи жінка виткала понад 10 тисяч виробів з овечої вовни.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

На Івано-Франківщині виявили водія з підробленим посвідченням

У селі Глибока на Івано-Франківщині патрульні поліцейські зафіксували підроблене водійське посвідчення у водія Mazda, якого зупинили за порушення швидкісного режиму.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Прикарпатті загинув захисник України Богдан Мельник

На Прикарпатті загинув захисник України Богдан Мельник

У Перегінській територіальній громаді повідомили про загибель захисника України Богдана Мельника, який служив старшим солдатом та брав участь у бойових діях з початку АТО у 2014 році.

ПЕРЕГЛЯНУТИ