реклама

Крокуючи до 2030 року: Державна програма утвердження української мови в усіх сферах життя

реклама

Масштабний план дій для зміцнення статусу державної мови запровадив Уряд.

Уряд України схвалив Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя до 2030 року. Розроблена Міністерством культури та інформаційної політики, ця програма має на меті створити єдиний українськомовний простір, де кожен громадянин зможе почуватися комфортно та матиме доступ до інформації рідною мовою.

Ключові напрямки програми

  1. Подолання наслідків лінгвоциду (цілеспрямованого знищення мови) та відновлення функціонування державної мови на деокупованих територіях.
  2. Популяризація української мови в Україні та за її межами.
  3. Покращення викладання української мови в закладах освіти.
  4. Забезпечення використання державної мови у спілкуванні, діловодстві та для отримання інформації державними службовцями.
  5. Надання допомоги працівникам бізнесу в опануванні державної мови та запровадження державних стандартів і української професійної термінології.

“Реалізація програми сприятиме тому, щоб до 2030 року 80% українців у родині та побуті почали розмовляти українською. Частка україномовного культурного продукту має збільшитися з 55% до 85%”, — запевнили у МКІП.

Зростаюче усвідомлення важливості української мови

Нагадаємо, що згідно з опитуванням, проведеним у лютому 2024 року, 66% українців вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування. Лише 3% опитаних заявили, що мова ворога має отримати статус другої державної. Ці результати демонструють зростаюче усвідомлення українцями необхідності захисту та розвитку рідної мови як невід’ємної складової національної ідентичності та культурної спадщини.

Комплексний підхід до утвердження державної мови

Програма передбачає комплексний підхід до зміцнення ролі української мови в різних сферах життя. Окрім заходів у сфері освіти та культури, вона також охоплює державне управління та бізнес-середовище. У документі зазначено, що до 2030 року всі державні службовці мають володіти державною мовою, а українська мова буде використовуватися у спілкуванні, діловодстві та для отримання інформації. Крім того, МКІП обіцяє вживати заходів для допомоги працівникам бізнесу в опануванні державної мови та запровадити державні стандарти й українську професійну термінологію.

Важливі дані:

  • Очікується, що до 2030 року 80% українців у родині та побуті почнуть розмовляти українською.
  • Частка україномовного культурного продукту має збільшитися з 55% до 85%.
  • 66% українців вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування (опитування лютого 2024 року).
  • Лише 3% опитаних заявили, що мова ворога має отримати статус другої державної.

Державна програма забезпечення розвитку української мови до 2030 року є амбітним планом дій, спрямованим на утвердження статусу державної мови в усіх сферах суспільного життя. Завдяки комплексному підходу, що охоплює освіту, культуру, державне управління та бізнес-середовище, ця ініціатива має на меті створити сприятливі умови для повноцінного функціонування української мови, зміцнюючи тим самим національну ідентичність і культурну спадщину України.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

На Івано-Франківщині син вкрав гроші з батькової картки – його оштрафували на 85 тис грн

Районний суд міста Городенка,що на Івано-Франківщині виніс вирок у справі місцевого мешканця, який оплатив свої комунальні послуги з батькової банківської картки, коли останній забув в нього телефон. Його оштрафували на…

ПЕРЕГЛЯНУТИ