Військовослужбовець ЗСУ Тарас Золотавін здобув перемогу у спецномінації “Єврейська спадщина” міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments) за серію світлин єврейського кладовища у Делятині Івано-Франківської області. Його роботи були високо оцінені журі за художність та детальне документування унікальної пам’ятки.
Міжнародний фотоконкурс “Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments), який проводиться щорічно у близько 50 країнах світу з метою збереження культурної спадщини, оголосив переможців 2023 року. Найкращою серією світлин у спеціальній номінації “Єврейська спадщина” стали роботи українського військовослужбовця Тараса Золотавіна із зображенням єврейського кладовища у місті Делятин Івано-Франківської області, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.
Серія фотографій Золотавіна, який дебютував у конкурсі у 2021 році та одразу увійшов до десятки найбільш результативних учасників, вразила журі не лише художньою цінністю, але й ретельною документацією унікальної історичної пам’ятки. Завдяки роботі фотографа, у вікіпроєктах з’явилося понад сто світлин кладовища, яке до цього було представлене лише трьома фотографіями.
Члени журі спецномінації, подружжя Осборнів, які займаються відновленням та впорядкуванням єврейських кладовищ в Україні, високо оцінили роботи Золотавіна. Вони відзначили, що фото ілюструють типову щільність поховань на старих єврейських кладовищах та унікальний стиль різьблення написів і символів на надгробках.
Сам автор серії, який наразі служить у Збройних силах України, поділився враженнями від відвідин кладовища у Делятині під час подорожі Карпатами. Він був вражений масштабами та багатством стилістики й орнаментів на мацевах (надгробках), відзначивши, що це місце варто відвідати не лише краєзнавцям та дослідникам історії єврейського народу.
Що відомо про Wiki Loves Monuments
Фотоконкурс “Вікі любить пам’ятки” є відкритим для участі професійних фотографів та аматорів, єдиною умовою є авторство представлених робіт та їх завантаження протягом конкурсного періоду. Організатори прагнуть зібрати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу та розмістити їх на сторінках Wikipedia для збереження та популяризації історико-культурної спадщини людства.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!