Голова Комісії з контролювання азартного бізнесу в Україні Іван Рудий негативно сприйняв рішення від Міністерства цифрової трансформації (МЦТ) закрити КРАІЛ і перевести процес ліцензування грального бізнесу в автоматичний режим. І.Рудой вважає, що метою є не зміна контролю системи, а просто передача регулювання ринку азартних ігор в Україні іншим особам.
Чому сталася така ситуація?
Джерелом конфлікту стало рішення МЦТ закрити КРАІЛ, що і було запропоновано ВРУ, а видачу ліцензій зробити автоматизованим способом. Це пов’язано з тим, що планують виключити людський фактор у процесі оформлення ліцензій для гральних майданчиків, де є слот Банани на Багамах https://ua1.com.ua/slots/bananas-go-bahamas та інші гейми, щоб усунути корупцію. Таким чином, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення відбуватиметься перевірка наданих документів і відповідність компанії певним вимогам ліцензування. Варто зазначити, що на це рішення ще сильно вплинула проведена перевірка банківської та фінансової сфери, під час якої було виявлено масу порушень, які сприяли відмиванню грошових коштів та ухиленню від сплати податків від доходів грального бізнесу.
Одним із фінансових порушників виявився Укргазбанк, якому НБУ після перевірки пред’явив штраф на суму 65 000 000 гривень. У списку фінансових злочинців також опинився “IBOX банк”, і тут уже штрафи не допоможуть – цей банк довелося закрити, оскільки він використовував алгоритм “міскодінг”. Тобто, він присвоював платежам від грального бізнесу інший код: замість 7995 (азартні ігри) він вказував 7994 (комп’ютерні ігри). А це означає, що компанії, які займалися гральним бізнесом, не сплачували відповідний податок до бюджету держави.
Особиста думка голови КРАІЛ про ситуацію, що склалася
Він вважає, що такі зміни як автоматизація ліцензування значно погіршить ситуацію, оскільки регулювання ринку азартних ігор перейде практично в одні руки. Тобто раніше контролювання діяльності грального бізнесу, тобто різних платформ, де є слот Сімки і Фрукти https://ua1.com.ua/slots/sevens-and-fruits та інші культові ігри, і ліцензуванням займалася група людей, і ухвалювалися рішення на підставі засідань. А тепер буде одноосібна думка конкретної особи, відповідальної за гральний бізнес.
І.Рудой каже, що виправити ситуацію в кращий бік можна завдяки ДСОМ (державній системі онлайн-моніторингу) і коригуванню податкового законодавства, де будуть ставитися більш жорсткі вимоги до компаній. Він також заявив, що сам документ про рішення припинити діяльність КРАІЛ не читав, а новину цю дізнався тільки з офіційного сайту ВРУ, де і було опубліковано цей документ. Голова КРАІЛ згоден, що потрібні жорсткіші правила для гральних компаній і податкової політики, але ліквідовувати КРАІЛ, на його думку, неправильно, так само як і передавати повноваження з регулювання азартного бізнесу в країні одній особі.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!