Нардеп Микола Тищенко перевірив шість об’єктів та заявив про порушення під час ремонту доріг та мостів на Івано-Франківщині.
Тимчасова слідча комісія “Нацресурс” разом з контрольно-ревізійною групою Рахункової Палати перевірила ремонт доріг та мостів у кількох громадах Івано-Франківської області.
3 квітня народні депутати Микола Тищенко та Микола Галушко, представники фракції “Слуга народу”, відвідали Івано-Франківську область з метою перевірки ремонту доріг та мостів у кількох громадах регіону. Тищенко, який очолює тимчасову слідчу комісію “Нацресурс”, особисто проінспектував якість виконаних робіт та виявив низку порушень.
«Проводимо парламентський контроль роботи Рахункової палати, працюємо спільно. Є інформація, щодо неефективно використання державних коштів», – пояснив у першому відео Тищенко.
Свій рейд нардепи почали з Погоні Тисменицької громади, де вони перевірили ремонт дороги. Перед тим, щоправда, зацікавились автівками виконавців, бо ті приїхали на позашляховику Range Rover.
Депутати звернули увагу, що насип на узбіччі не відповідає державним будівельним нормам. Підрядник засипав узбіччя піщано-гравійною сумішшю в перемішку з галькою та старим асфальтним покриттям.
“Місцеві розповіли, що за декілька днів до нашої перевірки підрядник приїхав та засипав недороблені узбіччя, ймовірно, щоб закрити перед аудитом докази неефективного використання державних коштів”, – зазначив Тименко і відмітив, що акт ремонтних робіт на цій ділянці був закритий ще у 2021 році, і підрядник отримав кошти за виконану роботу.
Далі нардепи попрямували на Косівщину, де наступним об’єктом перевірки став міст у селі Стопчатів Яблунівської громади, який був відремонтований за бюджетні кошти. Нардепи виявили ряд порушень, серед яких відсутність дорожніх знаків, розмітки, світловідбиваючих наліпок на відбійниках та відсутність стоків.
«Все це вже призвело до низки аварійних ситуацій на даній ділянці. Про що свідчить в тому числі і наявні пошкодження відбійників», – заявив Тищенко.
«Слуги народу» звернули увагу, що не здійснюється експлуатаційне утримування об‘єкту, хоча держава регулярно виділяє на це кошти.
Тимчасова слідча комісія також проінспектувала єдину дорогу, що з’єднує Косів та Верховину, де було виявлено провал на мосту. У зв’язку з цим Тищенко закликав профільного віцепрем’єра Олександра Кубракова перевірити діяльність його підлеглих. Щоправда, зробив це доволі фамільярно.
«Звертаюсь до профільного віце-прем‘єра Александр Кубраков , в минулому члена нашого комітету ВР з питань транспорту та інфрастурктури, екс-депутата партії «Слуга Народу» за списком. Саш, відверто, коли ти востаннє перевіряв діяльність своїх підлеглих? Це, звісно, не Лондонська міжнародна панель про балачки, які здійнятися за 30 років. Людям треба жити зараз, сьогодні. Ось на що були витрачені мільярди гривень за твоїми наказами, які ви спрямували на ремонти мостів», – написав Тищенко.
На ділянці дороги Р-24 до Кривопілля комісія зафіксувала зсув ґрунту на міст, який був зданий в експлуатацію у 2021 році, та незавершені роботи.
«І наша шоста локація за сьогодні. Міст на ділянці Р-24. Івано-Франківська область. Ось так виглядає «новий міст», зданий у 2021 році. За фактом зловживання та неефективного використання державних коштів відкрито карну справу», – повідомили нардепи.
Під час «дорожнього рейду» депутати відмітили, що результати перевірки тимчасової слідчої комісії “Нацресурс” свідчать про серйозні недоліки в роботі підрядників та необхідність посилення контролю за використанням бюджетних коштів на ремонт доріг та мостів. Кажуть, що виявлені порушення мають бути ретельно розслідувані, а відповідальні особи – притягнуті до відповідальності.
Нагадаємо, минулого року Тищенко вже робив рейди Прикарпаттям. Щоправда з іншою метою. Наприкінці жовтня 2023 року народний депутат Миколи Тищенко примчав до Франківська, щоб викрити ворожі ботоферми.
А в березні 2023 року влаштував в Івано-Франківську «лісовий трибунал». Тоді в обласному центрі Прикарпаття відбулось засідання Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування можливих фактів неефективної діяльності Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та Державної екологічної інспекції України, їх територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, які могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!