реклама

Версії навчаються: як місцевим медіа залучати гранти та бути корисними громаді

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Український кризовий медіа-центр провів тренінг для редакторів і представників місцевих медіа, на якому учасники дізналися, як ефективно писати грантові заявки та отримувати фінансування для своїх ідей, а також як медіа можуть бути корисними для своїх громад у вирішенні суспільних проблем та протидії дезінформації.

14 редакторів і представників медіа з Івано-Франківської, Чернігівської, Тернопільської, Кіровоградської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей 24 травня взяли участь у тренінгу “Як медіа вижити та бути корисними громаді”, організованому Українським кризовим медіа-центром (УКМЦ) у межах Програми USAID DOBRE.

Версії теж доєднались до навчань. Учасники навчалися писати якісні грантові заявки та залучати кошти для реалізації власних ідей.

Президент Української Асоціації Медіа Бізнесу Олексій Погорелов та менеджерка проєктів УАМБ Ольга Костак допомогли медійникам шукати відповіді на запитання, як написати успішну грантову заявку та отримати фінансування.

«Часи, коли медіа могли просто поширювати новини, висвітлювати діяльність ОМС і подібне, минули. Якщо сьогодні займатись лише цим – ЗМІ не виживуть. Зараз в медіа інша роль: бути корисними, пропонувати шляхи розв’язання реальних проблем, які є в їхніх громадах», – відмітив Олексій Погорєлов.

Газети, новинні сайти, ТБ повинні зосереджувати зусилля на залученні, взаємодії та допомозі, а не тільки на інформуванні.

 

«Корисним є все, де якісна комунікація знімає проблему», – додав президент УАМБ.

Тренери поділились досвідом, як вигравати гранти та втілювати на користь суспільству?

«50 % успіху при написанні грантових заявок – це класна ідея!», – відмітила менеджерка проєктів УАМБ Ольга Костак.

Представники локальних медіа мали змогу попрактикуватися в написанні грантових заявок, враховуючи поради тренерів:

  • шукати ідеї в успішному досвіді колег, профільних публікаціях, через вивчення власної аудиторії та її проблем, а також залучення сторонніх фахівців;
  • писати якомога конкретніше, уникаючи розмитих формулювань;
  • вміти правильно сформулювати мету грантового проєкту, пропоновану діяльність та очікувані результати для громади чи своєї аудиторії;
  • складати бюджет на основі проєкту, а не підганяти проєкт під бюджет,
  • продумувати якісний результат, що відображає позитивні зміни;
  • показувати свою унікальність як найкращого виконавця проєкту.

“Плануючи результати, потрібно передбачити, яким чином ви їх проконтролюєте. Бажано, щоб усі вони мали кількісні або якісні показники, а також повинні бути вимірюваними”, – зазначила Ольга Костак.

Тренінг “Як медіа вижити та бути корисними громаді” став важливим кроком у підвищенні спроможності місцевих медіа залучати грантове фінансування та ефективно працювати на користь своїх громад.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ