На Прикарпатті зафіксовано нові випадки сказу. Захворювання виявлено у домашнього кота та дикої куниці. Місцева влада вживає заходів для ліквідації спалаху. Експерти нагадують про важливість дотримання правил безпеки у взаємодії з тваринами.
На Калущині та Надвірнянщині Івано-Франківської області зафіксовано нові випадки сказу у тварин. Захворювання виявлено у домашнього кота та дикої куниці. Місцева влада вживає термінових заходів для ліквідації спалаху та попередження поширення небезпечної хвороби.
За інформацією Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, сказ підтверджено у двох випадках:
“Встановлено сказ домашньої тварини – кота, в одному з населених пунктів Калуської МТГ Калуського району, а також сказ куниці на території лісництва Поляницької сільської громади Надвірнянського району Івано-Франківської області”, – йдеться у повідомленні.
Діагноз встановлено за результатами лабораторних досліджень методом люмінесцентної мікроскопії 18 червня 2024 року.
У зв’язку з виявленням захворювання, в регіоні проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій. Затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучні території та накладено карантинні обмеження.
“В осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції”, – повідомляють у Держпродспоживслужбі.
Експерти нагадують про важливість дотримання правил безпеки у взаємодії з тваринами:
- Щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів.
- Утримуватися від контактів із дикими та безпритульними тваринами.
- У разі укусу негайно промити рану та звернутися за медичною допомогою.
- Інформувати ветеринарну службу про нетипову поведінку тварин.
“Пам’ятайте, зволікання може коштувати вам життя!” – наголошують фахівці.
Місцева влада закликає жителів бути пильними та дотримуватися рекомендацій щодо профілактики сказу. У разі виявлення підозрілих тварин або отримання укусів слід негайно звертатися до медичних та ветеринарних служб.