рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Як закарпатські екзотичні гриби підкорюють Європу

реклама

Унікальний клімат Закарпаття сприяє розвитку інноваційного грибного бізнесу, який вже завоював визнання на європейському ринку органічної продукції.

Унікальний клімат Закарпаття сприяє розвитку інноваційного грибного бізнесу, який вже завоював визнання на європейському ринку органічної продукції.

Закарпаття стрімко перетворюється на грибну столицю України, пропонуючи європейським споживачам широкий асортимент екзотичних грибів. Завдяки унікальним природним умовам регіону, місцеві виробники успішно культивують рідкісні види грибів, які користуються великим попитом за кордоном, повідомляє mukachevo.net.

За інформацією порталу techhoriculture, яку поширює agronews.ua, закарпатські грибні ферми спеціалізуються на вирощуванні таких делікатесних видів як шиїтаке, ерінги (відомі також як королівська або степова глива), різнокольорові гливи (сірі, жовті та рожеві), а також японські опеньки.

Експерти галузі відзначають, що грибний бізнес на Закарпатті почав активно розвиватися відносно недавно. “Перші спроби вирощування екзотичних грибів на Закарпатті розпочалися ще кілька років тому, і за цей час регіон зарекомендував себе як провідний виробник органічних грибів у країні”, – зазначають фахівці.

Варто відзначити, що закарпатські гриби вже завоювали довіру європейських споживачів. Близько 90% виробленої продукції експортується до країн Європейського Союзу, зокрема до Нідерландів, Бельгії, Німеччини та Великобританії. Це свідчить про високу якість та конкурентоспроможність української продукції на міжнародному ринку.

Однак не лише європейці мають можливість насолоджуватися екзотичними грибами з Закарпаття. Українські споживачі також можуть придбати ці делікатеси у супермаркетах Ужгорода, Львова та Києва, що сприяє розвитку внутрішнього ринку органічної продукції.

Виробничі потужності закарпатських грибних ферм вражають: щотижня підприємства відправляють споживачам близько 4 тонн екзотичних грибів українського виробництва. Це демонструє значний потенціал галузі та її здатність задовольняти зростаючий попит на органічну продукцію.

Успіх закарпатських виробників екзотичних грибів є яскравим прикладом того, як ефективне використання природних ресурсів та інноваційний підхід до ведення бізнесу можуть створити конкурентну перевагу на міжнародному ринку. Цей досвід може стати моделлю для розвитку інших регіонів України, які прагнуть знайти свою нішу в експорті агропродукції високої якості.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ