На Івано-Франківщині зафіксовано черговий випадок онлайн-шахрайства. Мешканка Тлумацької громади стала жертвою зловмисників, які використали популярну схему обману через месенджер. Поліція закликає громадян до пильності та надає поради щодо захисту від подібних атак.
У кіберпросторі Прикарпаття зафіксовано новий випадок шахрайства, який призвів до значних фінансових втрат для місцевої жительки. Інцидент стався у Тлумацькій громаді, де зловмисники, використовуючи зламаний акаунт у популярному месенджері, виманили у жінки майже 40 000 гривень.
За інформацією правоохоронних органів, потерпіла отримала повідомлення від особи, яка представилася знайомою її матері. У повідомленні містилося прохання про фінансову допомогу з обіцянкою швидкого повернення коштів.
“Привіт! Позич, будь ласка, гроші”, – саме з такого, на перший погляд, невинного повідомлення почалася ця шахрайська схема.
Довірлива жінка, не підозрюючи про небезпеку, здійснила кілька грошових переказів на вказаний банківський рахунок. Лише згодом з’ясувалося, що акаунт знайомої був зламаний, а гроші потрапили до рук аферистів.
За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Поліція Івано-Франківської області наголошує на важливості дотримання правил кібербезпеки:
“Отримавши схожий меседж від нібито родича чи товариша, переконайтесь, що це саме та особа, яку ви знаєте. Поставте кілька запитань для уточнення або зателефонуйте другу”, – радять правоохоронці.
Для запобігання подібним випадкам експерти з кібербезпеки рекомендують:
- Завжди перевіряти інформацію, особливо якщо вона стосується фінансових питань.
- Не перераховувати кошти на невідомі рахунки без додаткової перевірки.
- За можливості, зв’язуватися особисто з людиною, яка звертається за допомогою.
- Використовувати складні та унікальні паролі для кожного облікового запису в соціальних мережах та месенджерах.
“Не дайте себе ошукати!” – закликають правоохоронці прикарпатців, нагадуючи про необхідність бути пильними в онлайн-просторі.