Сьогодні – 600 років з моменту першої згадки про місто Косів у грамоті Великого литовського князя Свидригайла, яка датується 1424 роком.
Мешканців міста Косів вітає на своїй Facebook – сторінці голова міста Юрій Плосконос.
“В одному з монастирів однієї сусідньої країни є манускрипт,в якому згадується Косів на декілька десятиліть раніше. То ж працюємо і над тим,щоб отримати копію документу і може так статись,що через кілька років чи десятиліть будемо відзначати 700 річчя.
В будь якому випадку зичу всім щастя,здоров”я, а нашому містові і громаді тільки розвитку.
Дякуємо ЗСУ за можливість відзначати подібні дати і робимо все від кожного з нас залежне для перемоги”, – зазначив міський голова міста Косів.
Довідково:
Косів – один з найпотужніших осередків народної творчості Гуцульщини. Вишивка, ткацтво, гончарство, різьблення по дереву, лозоплетіння та інші промисли розвивались тут з давніх-давен.
Гуцульщина славилась окремими центрами, осередками-школами вишивального мистецтва,наприклад: вишивки сіл Космач, Рахів, Яворів, а також Путили, Вижниці та ін. У них при спільних ознаках є типові локальні риси, виявлені в орнаменті, колориті, техніках виконання, що сформувались давно і стали традиційними, улюбленими. Вишивка – поширений вид декоративного й ужиткового мистецтва,в якому узори та зображення виконуються вручну, або способом на різних тканинах, шкірі, та інших матеріалах лляними, бавовняними, шовковими, вовняними нитками, а також бісеромкоштовними камінцями тощо. Тут протікають такі ріки як: Черемош-80км., Пістинька-56км., Рибниця-54км., Лючка-24км. Кліматичні умови району сприяють відпочинковому туризму протягом цілого року. Різноманітні види флори і фауни,чисте гірське повітря і м’який клімат, водоспади, джерела, прозорі ріки, обряди і звичаї, все це залишить незабутнє враження від краю, а люди, які тут живуть, завжди раді гостям в своїй оселі.