Військовослужбовець ТЦК Андрій Савчук з Івано-Франківщини, відомий за позивним “Вуяшка”, продовжує служити Україні після поранення на фронті. Його шлях від заробітчанина до захисника Батьківщини є прикладом незламності українського духу.
У часи, коли кожен українець робить свій внесок у перемогу, історія Андрія Савчука, військовослужбовця ТЦК Івано-Франківської області, набуває особливого значення. До повномасштабного вторгнення Росії Андрій працював електриком у Польщі, самотужки опанувавши професію та мову. Проте любов до Батьківщини покликала його назад в Україну.
8 березня 2022 року Андрій Савчук добровільно прийшов до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб стати на захист рідної землі. Після проходження навчання він був направлений на службу в напрямку білоруського кордону.
“Дружина дуже переживала, не спала ночами. Навіть казала, що поїде в зону бойових дій. Така вона в мене бойова, йде до кінця,” – з усмішкою згадує Андрій.
Свій позивний “Вуяшка” Андрій отримав від молодого побратима Павла з Яремче, який так звертався до нього на передовій. Бойовий шлях Савчука проліг через Донеччину, де він брав участь у боях за Велику Новосілку та село Богатир.
“Тоді працювала ‘мінометка’, ‘танчик’, йшли стрілки. Було важко, але вони нашу посадку не взяли, ми гідно відстояли. І так ця посадка по сьогоднішній день наша,” – з гордістю розповідає військовослужбовець ТЦК.
Під час одного з мінометних обстрілів Андрій отримав поранення осколками. Після лікування та реабілітації він продовжив службу в територіальному центрі комплектування, де зараз передає свій досвід молодому поколінню захисників.
Особливо вразила Андрія поїздка через Бучу:
“Проїжджав ту дорогу, дорогу смерті, де росіяни заходили. Ці почуття дуже важко передати. Це все страхіття я бачив на власні очі. Тому треба відстояти державу до кінця, на коліна не впасти,” – наголошує Савчук.
Історія Андрія Савчука – це лише одна з багатьох героїчних оповідей про військовослужбовців ТЦК.
“Це одна з сотень історій військовослужбовців ТЦК. Не «хабарники», не «ухилянти» і не «родичі генералів». Справжні герої, які отримали поранення, мають бойовий досвід і з об’єктивних причин не можуть продовжити подальшу службу на передовій. Проте продовжують служити Україні та виконувати свій конституційний обов’язок”, – розповідають на сторінці.