26 липня група з 23 дітей з особливими потребами здійснила унікальний похід Карпатами, встановивши новий рекорд України. Юні герої підкорили п’ять вершин, демонструючи, що для сильного духу немає перешкод.
Учасники походу, віком від 3,5 до 15 років, подолали понад 18 кілометрів складного гірського маршруту, включаючи такі відомі вершини як Говерла, Брескул, Пожижевська, Данціж та Туркул.
Організатор заходу, Сергій Бондаренко, керівник корекційно-реабілітаційного центру з Києва, поділився деталями цього вражаючого досягнення:
«Час підйому зайняв від бази “Заросляк” до п’ятої вершини Туркул 7 годин 59 хвилин 49 секунд. Всі 23 дитини піднялися. Наймолодшому учаснику нашого проєкту — три з половиною роки, а найстаршому — 15. Середній вік дітей — шість-вісім років», – розповів Сергій Бондаренко.
Учасники походу – діти з синдромом дефіциту уваги, синдромом Дауна, розладами аутистичного спектру та ті, хто пережив інсульт. Їх супроводжували батьки, представники українських федерацій греплінгу і панкратіону, а також медики. Загалом у поході взяло участь 110 осіб.
Погодні умови додали складнощів цьому вже непростому випробуванню.
«Похід був надскладний. У горах йшов дощ, також був вітер, туман. Погода змінювалася кожні дві хвилини», – зазначив організатор.
Ця подія мала на меті не лише встановити рекорд, але й змінити суспільне сприйняття дітей з особливими потребами. Сергій Бондаренко пояснює мету заходу:
«Організовуючи цей захід, хотіли показати всім людям, усій країні, що діти з особливими потребами можуть набагато більше, ніж ми собі думаємо. Хочемо, щоб їх почали підтримувати, а не сприймати як бідних-нещасних. Ці діти своїми справами вчать дорослих, як треба долати труднощі та мотивують їх», – сказав Сергій Бондаренко.
Серед учасників була і донька Сергія, яка раніше перенесла геморагічний інсульт. Її історія є яскравим прикладом сили духу та наполегливості.
«Їй сказали, що вона буде жити, як “овоч”. Їй не давали шансів на те, що буде ходити, говорити. Вона зараз ходить, розмовляє, їздить на чемпіонати з карате, займається спортом і вже встановила четвертий рекорд», – з гордістю розповідає батько.
Після успішного сходження група розташувалася в наметовому таборі поблизу бази “Заросляк”, де учасники змогли відпочити та відсвяткувати своє досягнення.