реклама

Історія 24-річного бійця Віталія Борчука з Івано-Франківщини

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Понад вісім годин тривала евакуація з поля бою 24-річного розвідника з Івано-Франківщини Віталія Борчука. На Запоріжжі боєць отримав крайнє третє поранення.

24-річний Віталій Борчук воював понад півтора року на фронті, з вересня 2023 року пройшов тривалий процес реабілітації. Ветеран був командиром розвідувального відділення 80 окремої десантно-штурмової Галицької бригади ЗСУ.

“Я можу падати, не дивуйтеся”, — такими словами зустрів кореспондентів Суспільного Віталій Борчук. Хоч до протеза чоловік уже звик, проте нещодавно отримав новий якісніший прототип. Ветеран живе наразі у рідному селі Мишин Коломийського району. До цього поміняв кілька міст, у яких проходив лікування, — Дніпро, Запоріжжя, Київ, Львів, Чернівці.

Разом з бійцем вирушаємо на тренування у спортклуб в Коломиї. Його він відвідує два-три рази на тиждень. У Віталія — висока ампутація, тому важливо підтримувати фізичну форму.

“Сьогодні у мене день спини. Спина дуже важлива для мене, тому що при ходьбі добре втримує баланс і саму можливість ходити. Та й на протезах ходьба не дуже рівна, щоб хребет не викривлявся, треба теж, щоб спина була сильна”, — пояснює Віталій Борчук.

На тренування ветеран іноді приходить з дружиною Аліною. Пара познайомилася навесні 2022, а восени — побралася. Це — кохання, випробуване війною, каже Віталій. Майже рік по тому на Запоріжжі чоловік отримав поранення, через яке лікарі заледве врятували ліву руку, проте змушені були ампутувати ногу.

“Коли є людина, яка тебе підтримує, це — завжди приємно. Дружина впродовж і служби моєї, і моєї реабілітації завжди була поруч, підтримувала. Дружина — найбільша моя підтримка”, — говорить Віталій.

Хоч Віталій змалку хотів стати танкістом, проте при зрості 1 метр 91 сантиметр довелося переглянути дитячу мрію. Вперше хлопець серйозно замислився стати військовим, коли Росія вдерлася в Україну у 2014 році. Віталій тоді навчався у 9 класі.

“Це — переломний момент, коли я дійсно зрозумів, що в армію потраплю. Це — 2014 рік, був тоді у 9 класі. Я розумів, що це — війна”, — пригадує Віталій.

Згодом хлопець таки пішов служити у військо. Обрав десантно-штурмові війська.

Після школи Віталій став бакалавром комерційного права. Згодом працював за кордоном. Проте, коли Росія почала накопичувати війська біля кордону з Україною, вирішив повернутися додому.

“12 листопада 2021 року я вступив на контрактну службу і в принципі дуже сильно вгадав. У 2022 році все-таки нам випав шанс закрити це питання, щоб декілька поколінь з ними не воювали. Тому 22 лютого 2022 року я повернувся з навчань у Миколаївську область до свого підрозділу і вже 24 числа їхав у бік Нової Каховки”, — пригадує воїн.

Військовий мав стати оператором-навідником бронетехніки, проте через чиюсь помилку його записали кулеметником. Тож, каже Віталій, кулемет йому видали й не прогадали.

“Не було часу виправляти помилку, тому що розпочалося вторгнення. Мені дали кулемет, я був задоволений. Як показала практика, я був гарним кулеметником”, — говорить з усмішкою чоловік.

Вже зранку 25 лютого Віталій з побратимами “зустрів” перші колони російських військових. Воїн пригадує свій перший бій на Херсонщині. Українські воїни зайняли позиції у полі, а колона російських воїнів рухалася головною дорогою.

“Ми були від противника за метр-два. Все стріляло, свистіло, літало, наче в кіно. Свист у вухах і стрільба, стрільба, стрільба з кулемета. Я тоді ствол спалив, мені було так прикро. Коли щільний і довгий вогонь, то ствол перегрівається і він вже стає непридатним. Але я потім знайшов інший у тих “товаришів”, — каже Віталій.

Росіяни все ж очікували на “тепліший” прийом, говорить воїн. Везли зі собою парадну форму.

“Перші полонені були дагестанцями. Їх було багато. І вони якось так: “А брат, почему стреляєш?” По-перше, не брат, по-друге, тобто “почему стреляєте?” Ви де перебуваєте, шановні? Вони дуже швидко зрозуміли, що їх тут ніхто не чекає”, — розповідає Віталій.

Через декілька днів українські військові змушені були виходити з оточення. Росіяни наступали значними силами.

“Після того, як ми вийшли з оточення, переїхали у Вознесенськ. Там були запеклі бої. І практично два місяці ми їздили по Миколаївській області й перехоплювали колони наступальних військ Росії. Мій диплом юриста плакав, коли я штурмував посадки”, — говорить воїн.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ