Впровадження програми "Вчительська доплата"
реклама

На Івано-Франківщині впроваджують новий проєкт для підтримки освітян

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Проєкт «Вчительська доплата» передбачає щомісячні виплати коштів для працівників шкіл. На доплати можуть розраховувати вчителі, шкільні психологи та вихователі закладів середньої освіти із усієї України. Зокрема цю ініціативу впроваджують і на Івано-Франківщині.

Максимальна сума доплати становитиме 1800 гривень, проте її розмір залежатиме від робочого навантаження педагога.

Як працюватиме програма? Доплати отримуватимуть усі освітяни незалежно від ставки. Як пояснює директорка департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко, рівень навантаження визначатиметься індивідуально у кожному навчальному закладі.

«Кожен ліцей чи школа, керівник разом із педагогами вирішують, яке навантаження має конкретний викладач. Але навіть ті вчителі, які не мають повної ставки, отримуватимуть доплату щомісяця»,- зазначає Вікторія Дротянко.

Проєкт будуть реалізовувати у два етапи. Перші виплати розміром до 1300 гривень мають надійти вже цього місяця, а з вересня 2025 року їх розмір збільшиться удвічі.

«Станом на 7 січня кошти ще не надійшли до місцевих бюджетів, але як тільки це станеться, вони будуть розподілені між закладами освіти», — додала Дротянко.

Попри нову програму, питання оплати праці вчителів залишається болючим. Середня зарплата педагога у 2024 році становила 12 тисяч гривень, що, на думку місцевих жителів, є недостатньою сумою для такої відповідальної роботи.

«Це дуже мала зарплата. Як мінімум має бути 20 тисяч, адже це важка праця», — вважає один із мешканців міста.

 

«На мою думку, зарплата вчителя має бути не менше 30 тисяч гривень. Це робота, яка вимагає великої самовіддачі», — додає франківка.

Дехто навіть називає суми в 40 тисяч гривень, адже, за словами людей, сучасним учителям доводиться працювати у складних умовах.

Надія Сидорик – викладає історію у франківському ліцею №7 вже 17 років. Вважає, що підняття зарплат у сфері освіти є важливим рішенням, але для цього потрібні належні економічні умови.

На Івано-Франківщині впроваджують новий проєкт для підтримки освітян

 

«У державі зараз воєнний стан, і ми маємо це розуміти. Зараз немає можливості забезпечити високі зарплати, але навіть ця додаткова тисяча є суттєвою підтримкою»,- зазначає Надія Сидорик.

На її думку, процес підвищення зарплат має бути поступовим.

«Це не може статися за один день. Спочатку 10-15 тисяч, потім 20-30. Реформування оплати праці педагогів — це необхідний крок»,- додає вчителька.

На Івано-Франківщині впроваджують новий проєкт для підтримки освітян

Її колега, вчителька математики та інформатики Іванна Луканюк, додає, що деякі освітяни працюють фактично на волонтерських умовах.

«Мій чоловік жартує, що чоловік має достатньо заробляти, аби дружина могла працювати вчителем. Молоді спеціалісти приходять у школи, отримуючи 6-7 тисяч гривень, і це їх відлякує. Є такі, хто дуже любить дітей, але змушений залишити професію, бо не може забезпечити себе за таку зарплату»,- розповідає Іванна.

У 2025 році освітня субвенція становитиме 103 мільярди гривень, із яких 12 мільярдів виділено на реалізацію програми «Вчительська доплата». Це важливий крок, покликаний підтримати освітян у складний для країни час. Освітяни сподіваються, що після закінчення війни та стабілізації економічної ситуації реформи в освітній сфері продовжаться, а оплата праці стане більш конкурентоспроможною.

Нагадаємо, громадська спілка “Освіторія” оголосила півфіналістів престижної освітньої премії Global Teacher Prize Ukraine 2024. Четверо вчителів з Івано-Франківщини увійшли до ТОП-50 кращих вчителів країни, демонструючи високий рівень освітянської майстерності регіону.

Серед 50 педагогів:

  • вчителька української мови та літератури Івано-Франківського ліцею імені Миколи Сабата Марія Бабак;
  • вчителька початкових класів ліцей №7 Івано-Франківської міської ради Леся Павлюк; 
  • вчитель хімії ліцею №24 Івано-Франківської міської ради Юрій Пахомов;
  • вчителька української мови Калуського ліцею №10 Ольга Кецмур.

Також серед кращих – Тетяна Шкуринська, вчителька української мови та літератури з Маріуполя, яка зараз проживає в Івано-Франківську. 

Наступний етап конкурсу відбувся 1 вересня 2024 року, тоді оголосили ТОП-10 фіналістів премії. Серед них, була вчителька початкових класів з Івано-Франківська Леся Павлюк, яка продемонструвала інноваційний підхід до інклюзивної освіти.

У 24 році на престижну національну відзнаку, яку організовувала громадська спілка “Освіторія”, було подано 1210 заявок від освітян. Додатково 2059 педагогів номінували батьки, учні та колеги. З цієї кількості після ретельного незалежного оцінювання було обрано десятку фіналістів.

“Кожен із цих десяти педагогів доводить, що якісна освіта для наших дітей має продовжуватися попри все. Навіть коли на перешкоді стають нечувані виклики. Саме такі люди формують нову реальність для нашої країни, даючи дітям упевненість у завтрашньому дні та можливість мріяти про велике!” – відзначала очільниця “Освіторії” Зоя Литвин.

Серед інших учасників у конкурсі Леся Павлюк відрізнялась своїм інноваційним підходом до освіти. Вона була однією з перших у своїй школі, хто почав працювати з інклюзивним класом ще до впровадження реформи Нової української школи. Активно розробляла та впроваджувала нові методики в навчальний процес. Має значний список професійних відзнак. Знаходить індивідуальний підхід до кожного учня, що особливо важливо в умовах інклюзивного навчання.

З-поміж фіналістів першість у конкурсі здобула Леся Павлюк. Її нагородили у Міжнародний день учителя. Вона отримала 1 мільйон гривень на здійснення власної освітньої мрії.

“Цьогоріч вирішила, що востаннє. І так вийшло, що перемогла”, – розповідала педагогиня. На що витратить призовий 1 мільйон гривень на здійснення освітньої мрії, вчителька не розповідала. “У мене є кілька хороших ідей, справді хороших, для співпраці не тільки з учнями, але поки їх не розкриватиму”, – додавала Леся Павлюк.

Довідково:

У 2023 році український учитель вперше в історії потрапив до десятки кращих педагогів світу за версією престижної премії Global Teacher Prize. Викладач української мови та літератури Артур Пройдаков родом з Луганської області, але ще в 2014 році переїхав через окупацію свого міста – Кадіївки.  Із початком повномасштабної війни РФ проти України педагог організував в Івано-Франківській області курси української мови для переселенців. До того ж, він є експертом безкоштовної освітньої онлайн-платформи iLearn від ДС “Освіторія”, яка допомагає випускникам готуватися до ЗНО/НМТ.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ