Публікуємо короткий огляд найважливіших новин Івано-Франківщини за 9 січня 2025 року.
Міжнародна співпраця: Івано-Франківськ та хорватський Шибеник стануть містами-побратимами
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків провів онлайн-зустріч з мером хорватського міста Шибеник Желько Буричем. Під час розмови обговорювалися перспективи співпраці між містами в освітній сфері та допомозі родинам військовослужбовців. У зустрічі також взяли участь Почесний консул Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталій Запухляк та заступник міського голови Святослав Никорович. Особлива увага приділялася можливості організації відпочинку для дітей загиблих та поранених військових. Міста мають багато спільного, зокрема досвід переживання воєнних подій та активну співпрацю між навчальними закладами – Прикарпатським університетом та Політехнікою міста Шибеника.
Прикарпатець врятував від смерті косуль
Незвичайне захоплення мешканця Прикарпаття Івана Деренька привернуло увагу тисяч українців. Чоловік врятував від загибелі п’ятьох косуль та створив для них спеціальний вольєр. Історія розпочалася з порятунку першої косулі на ім’я Цьомка, яку Іван з братом знайшли в лісі. Після цього до нього почали звертатися люди з проханням допомогти іншим тваринам. У догляді за косулями допомагає дружина Оксана, яка знімає відео для соціальних мереж. Наразі подружжя облаштовує новий просторий вольєр площею 800 квадратних метрів та планує створити повноцінний реабілітаційний центр для диких тварин.
Втрата захисника: Коломийська громада прощається з воїном
6 січня 2025 року перестало битися серце захисника України Петра Сенюка, який служив у військовій частині А4891. Міський голова Коломиї Богдан Станіславський від імені громади висловив глибокі співчуття родині загиблого воїна та подякував за його відданість у захисті України. Інформація про час та місце прощання буде оприлюднена додатково.
Трагедія на залізниці: у Калуській громаді загинув пішохід
Близько 9:30 на залізничній колії в селі Голинь Калуської міської територіальної громади стався смертельний випадок. 61-річний місцевий житель загинув під колесами пасажирського потяга сполученням “Івано-Франківськ-Стрий”. Незважаючи на оперативне прибуття медиків, врятувати життя постраждалого не вдалося. На місці працює слідчо-оперативна група.
Нове призначення: управління спорту очолив Костянтин Лисейко
Голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук представила нового керівника управління спорту та молодіжної політики. Костянтин Лисейко має значний досвід роботи у спортивній галузі: з 2015 року очолював відділ у справах молоді та спорту Тлумацької РДА, а з 2017 року працював заступником начальника управління спорту та молодіжної політики ОДА.
Інновації в реабілітації: собаки-терапевти допомагають військовим
У реабілітаційному центрі на Прикарпатті впровадили інноваційний метод лікування – каністерапію. Три золотисті ретривери – Марвін, Бетті та Фокс – щодня відвідують пацієнтів, допомагаючи у фізичному та психологічному відновленні. Особливо ефективною виявилася робота з військовими. Власники собак, Олександра та Володимир Марчуки, розпочали цю діяльність після власного досвіду використання каністерапії для лікування.
Екологічна загроза: забруднення на Бурштинському водосховищі
8 січня на водному каналі Бурштинського водосховища виявили плями невідомого походження. Фахівці санітарно-епідеміологічної служби провели забір проб води для аналізу. Ситуація знаходиться під контролем відповідних служб, результати досліджень будуть оприлюднені найближчим часом.
Фінансова підтримка: де витратити “єПідтримку” та отримати кешбек
В Івано-Франківську активно користуються програмами “Національний кешбек” та “Зимова єПідтримка”. Багато франківців спрямовують отриману тисячу гривень на благодійність та допомогу армії. Програма “Національний кешбек” продовжена на 2025 рік після успішного тестового періоду, під час якого українці накопичили 436 мільйонів гривень.
Освітній розвиток: понад 80 мільйонів на модернізацію шкіл
Івано-Франківська область отримає державну субвенцію у розмірі 82,5 мільйонів гривень на розвиток “Нової української школи”. Кошти спрямують на закупівлю сучасного обладнання та облаштування навчальних кабінетів. Використання субвенції здійснюватиметься на засадах співфінансування від 5 до 30% залежно від спроможності територіальної громади.