Замитнення вантажу в Україні
Під час перевезення вантажів через кордон фізособи та юрособи повинні дотримуватися положень, зазначених у Митному кодексі, постановах уряду. Митне оформлення – це ключова умова для легального ввезення та вивезення товарів різного характеру. Правила та обмеження покликані організувати зовнішньоекономічну діяльність, дотримати інтереси держави і норми міжнародного права.
При необхідності більш детальної інформації про замитнення вантажу та отримання консультації з митного оформлення експорту, рекомендуємо ознайомитись з покроковою інструкцією на офіційному сайті з замитнення товару:
https://tamognia-prosto.com.ua/ua/posluhy/zatamozhka-vantazhu/
Для проходження процедури митного оформлення замитнення необхідно:
- заповнити декларацію;
- скласти парвильно інвойс;
- проконтролювати своєчасну сплату митного терміналу;
- отримати дозвіл на перевезення;
Працівники контролю оглядають вантаж, на їхню вимогу потрібно надати додаткову інформацію про товар, що перевозиться. Також власнику може знадобитися послуга відповідального зберігання, до того часу, поки не завершаться всі формальності.
Митне оформлення: замитнення
Механізм процедури дає змогу регулювати таке:
- взаємини власника з органами контролю;
- власне переміщення і технічно-документальне обґрунтування цього;
- те, якими мають бути реальні дії співробітників митниці, юридичних і фізичних осіб – власників;
- контроль над прийняттям рішення – дозволити чи ні ввезення або вивезення вантажу.
Безпосередньо оформлення здійснюється з доставки товарів у зону контролю. Потім переміщувані вантажі мають бути продекларовані, для цього надають необхідні документи, згідно із законодавством. Після йде вибір процедури, якій відповідають конкретні позиції і цілі вивезення.
Будь-які заходи мають здійснюватися в рамках якоїсь процедури, наприклад: тимчасове ввезення-вивезення, розмитнення транзитних товарів, реімпорт, реекспорт, знищення конфіскованого товару.
Які документи потрібні для експорту
Для проходження процедури необхідно зібрати пакет документів. Їх кількість залежить від мети операцій, характеру.
До списку основних для юросіб, наприклад, входять документи організації – свідоцтво, Статут, установчі документи; довідка про реєстрацію в податковому органі; банківська довідка про наявність р/р; контракт; документи на товар тощо. Перелік документів варіюється залежно від того, імпорт це чи експорт.
Більш детально про процедуру замитнення експорту розписано в цій покроковій інструкціїї.
Неухильне дотримання правил і порядку процедури гарантує легальний перетин кордону. Зважаючи на це, багато власників вважають за краще діяти через брокера. Брокер має великий досвід і знання, що дає йому змогу виконати оформлення легко і без тяганини.
Митне оформлення: що буде в разі помилки при замитненні
У разі передання невірних відомостей про вантаж або спроби перевезти заборонені товари, не зазначені в декларації та документах, настають відповідні наслідки:
- можуть затримати для експертизи;
- товари переробляються на території контролю або поза нею;
- можуть конфіскувати та знищити;
- відчужується на користь держави;
- слідують штрафні санкції;
- адміністративна або кримінальна відповідальність.
Це найважливіша процедура для здійснення експорту , тому оформлення замитнення варто довірити брокеру. Власник вантажу отримує гарантію, що дії його законні, а потрібний результат настає швидше.
Оформляйтеся до професіоналів компанії M-Group і отримуйте кваліфіковану допомогу при замитнені
✔ Джерело наданої інформації офіційний сайт з митного оформлення:
https://tamognia-prosto.com.ua