Запалення сечових шляхів (цистит) — це надзвичайно болісне захворювання. Кожен, хто пережив його хоча б раз у житті, знає, що це таке. На жаль, інфекція іноді повторюється, і пацієнт знову стикається з неприємними симптомами. В таких випадках важливе не тільки правильне лікування, але й адекватна профілактика.
Запалення сечових шляхів (цистит) — вступ
Інфекція сечових шляхів найчастіше вражає нижню частину сечовивідних шляхів (сечівник, сечоводи та сечовий міхур) і є однією з найпоширеніших бактеріальних хвороб. Найбільше ризикують жінки (більше половини з них переживуть хоча б один випадок інфекції сечових шляхів у своєму житті). Це пов’язано з анатомічною будовою сечовивідних шляхів, які розташовані близько до системи виділення і ануса, і в 90% випадків інфекцію викликає бактерія E. coli, що належить до кишкових бактерій. Інші бактерії або грибкові інфекції набагато рідше є причиною захворювання.
Симптоми інфекцій сечових шляхів та циститу дуже характерні і їх досить легко розпізнати. Пацієнти скаржаться на:
- біль або печіння під час сечовипускання;
- часте сечовипускання — сечовипускання малими порціями, але дуже часто;
- потребу в сечовипусканні;
- біль або дискомфорт у нижній частині живота;
- зміна вигляду сечі, яка може бути каламутною і неприємно пахнути.
Іноді, у більш серйозних випадках, ці симптоми супроводжуються жаром, загальним нездужанням, ознобом, болем у попереку, нудотою чи блюванням. На жаль, ці симптоми можуть вказувати на те, що інфекція поширилася на верхню частину сечових шляхів, тобто на нирки, і в такому випадку йдеться про пієлонефрит, що може ускладнити захворювання.
Рецидивуючі інфекції сечових шляхів (ІСШ)
Рецидивуючі інфекції сечових шляхів можна визначити як наявність у пацієнта хоча б двох епізодів ІСШ протягом 6 місяців або трьох епізодів протягом року. Інфекція може бути рецидивуючою, якщо її спричиняє той самий мікроорганізм, і зазвичай повертається через два тижні після того, як попередній епізод було вилікувано; це найчастіше пов’язано з неналежним і неповним лікуванням. Можлива також реінфекція, спричинена тим самим або іншим мікроорганізмом, вже після завершення лікування. Це захворювання часто спричинене наявністю факторів ризику, які сприяють більш частим інфекціям.
Фактори ризику для рецидивуючих ІСШ
Дуже важливим елементом для пацієнтів з рецидивуючими ІСШ є наявність факторів ризику та їх модифікація для мінімізації ймовірності майбутнього захворювання. Рецидивуючі інфекції можуть виникати у людей, які:
- є сексуально активними;
- використовують вагінальні контрацептиви;
- перебувають у періоді менопаузи;
- мають збільшену простату;
- є імунокомпрометованими;
- мають анатомічні дефекти сечових шляхів;
- піддаються катетеризації або іншим урологічним процедурам;
- мають цукровий діабет;
- неправильно лікують свої епізоди ІСШ.
У цих осіб слід звернути увагу на усунення або мінімізацію факторів ризику, після чого необхідно провести відповідне профілактичне лікування та, перш за все, правильне лікування.
Профілактика та лікування рецидивуючих ІСШ
На першому етапі рекомендуються нефрамакологічні методи, такі як адекватне зволоження, регулярне сечовипускання (особливо після статевого контакту) та хороша інтимна гігієна. Для жінок у менопаузі лікарі можуть рекомендувати гормональну терапію естрогенами. Довготривале етіологічне лікування (зазвичай антибіотикова терапія) також часто призначається.
Рослинні засоби також є дуже хорошим варіантом для підтримуючого лікування інфекцій сечового міхура, особливо для тих, хто не може або не хоче приймати антибіотики.
Один із таких препаратів — Canephron®. Він містить комбінацію розмарину, споришу та любистку. Завдяки 4-мітному впливу Canephron® усуває всі аспекти неприємних симптомів циститу. Ви почуватиметеся краще швидше, оскільки унікальна комбінація рослин має анальгезуючий, спазмолітичний, протизапальний та антиадгезивний ефекти.
Протизапальний та анальгезуючий ефекти насамперед полегшують неприємні симптоми під час сечовипускання, а спазмолітичні властивості зменшують потребу в сечовипусканні. І, нарешті, антиадгезивна активність усуває безпосередню причину захворювання та прискорює одужання, а також захищає від рецидивів. Клінічні дослідження цього препарату показали не лише його високу ефективність та безпеку, але й те, що його використання значно знижує кількість і частоту рецидивів.
#БудьтеЗдорові #Canephron #АктивнеЖиття
Реклама