рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Кіберполіція викрила нову схему “романтичного шахрайства”: як прикарпатцям не стати жертвою аферистів

реклама

На Івано-Франківщині кіберполіція попереджає про поширення “романтичного шахрайства” – схеми, за якою зловмисники, маніпулюючи почуттями та довірою громадян через соціальні мережі, виманюють значні суми коштів.

Відділ протидії кіберзлочинам Івано-Франківської області інформує про активізацію шахраїв, які використовують соціальні мережі для побудови фіктивних романтичних стосунків з метою фінансового збагачення за рахунок довірливих користувачів інтернету.

Схема шахрайства розгортається поступово: зловмисники встановлюють контакт з потенційними жертвами через соціальні платформи, розвивають тривале спілкування та створюють ілюзію глибоких емоційних зв’язків, підкріплюючи свій образ фотографіями розкішного життєвого стилю, включаючи демонстрацію елітних автомобілів та нерухомості.

Після формування довірчих відносин аферисти переходять до активної фази шахрайства, пропонуючи надіслати коштовні подарунки у вигляді ювелірних прикрас, електронної техніки або грошових переказів, проте для отримання цих “дарунків” вимагають здійснити попередню оплату в розмірі кількох сотень доларів США, після чого повідомляють про нібито виникнення проблем з митним оформленням та необхідність сплати додаткових штрафів.

В окремих випадках шахраї використовують альтернативний сценарій, звертаючись із проханням про фінансову допомогу для придбання квитків для особистої зустрічі або позичання коштів через нібито складні життєві обставини за кордоном, після чого припиняють будь-яку комунікацію з жертвою.

Для запобігання подібним випадкам шахрайства правоохоронці наголошують на необхідності дотримання базових правил цифрової безпеки, включаючи уникнення довірливих стосунків з незнайомцями в соціальних мережах, відмову від пропозицій легкого заробітку та коштовних подарунків, ретельну перевірку інформації про співрозмовників, утримання від здійснення передоплат та збереження конфіденційності особистих і фінансових даних.

У випадку виявлення ознак шахрайства громадянам рекомендується невідкладно звертатися до Департаменту кіберполіції через систему електронних звернень на офіційному веб-порталі cyberpolice.gov.ua.

Додатково правоохоронці запрошують зацікавлених громадян приєднатися до освітнього проєкту “Brama” через телеграм-канал для вивчення основ кібергігієни та можливості долучення до спільноти кіберволонтерів.

ДО ТЕМИ:

Шахрай видурив у 87-річної пенсіонерки з Івано-Франківська 100 євро, 2000 доларів та 17000 гривень

Н гачок шахрайської пастки потрапила 87-річна пенсіонерка з Івано-Франківська. Телефонні шахраї зіграли на емоціях жінки та видурили у неї заощадження.

Як стало відомо, до потерпілої зателефонував невідомий чоловік, який повідомив, що її донька потрапила у ДТП, а для лікування необхідно чималу суму коштів. Жінка не перевіривши отриману інформацію, погодилась сплатити лікування. Вже через годину біля квартири пенсіонерки чекав незнайомець. Потерпіла дістала всі свої заощадження та передала аферисту кошти у сумі 100 євро, 2000 доларів США та 17000 гривень.

Надалі дочка повернулась додому та повідомила, що з нею все у порядку, і в жодне ДТП вона не потрапляла. І так пенсіонерка зрозуміла, що потрапила на гачок аферистів.

Шахрай видурив у жителя Коломийщини 220 тисяч гривень, представившись банківським працівником

Черговий випадок телефонного шахрайства зафіксували правоохоронці на Коломийщині Івано-Франківської області, де зловмисник, вдаючи працівника банку, виманив у місцевого мешканця 220 тисяч гривень. 

Правоохоронні органи Івано-Франківської області розпочали розслідування масштабного шахрайства, внаслідок якого 46-річний житель Коломийського району втратив 220 тисяч гривень після спілкування з невідомим, який зателефонував йому та назвався співробітником банківської установи.

За інформацією слідства, зловмисник під час телефонної розмови повідомив потерпілому про нібито майбутнє блокування його банківської картки, після чого запропонував виконати певні дії для запобігання цьому, внаслідок чого чоловік надав конфіденційні дані свого банківського рахунку, а невдовзі виявив, що з його рахунку було здійснено несанкціоновані транзакції на невідомі реквізити.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Хмельниччині керівник РДА “допомагав” уникати мобілізації за 1,5 тисячі доларів (фото)

Державне бюро розслідувань викрило схему ухилення від мобілізації, яку організував виконувач обов’язків голови Хмельницької районної державної адміністрації, пропонуючи військовозобов’язаним отримати статус обмежено придатних за грошову винагороду.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

У пункті пропуску “Шегині” прикордонники виявили викрадений автомобіль Renault 2020 року випуску, який розшукували правоохоронні органи Бельгії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові

У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові (фото)

У центрі Івано-Франківська на вулиці Андрія Мельника запрацювала нова книгарня-кав’ярня “Слово”, яку відкрила переселенка з Чернігова, де відвідувачі можуть не лише придбати книги, але й долучитися до екологічної ініціативи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ