На Івано-Франківщині гвардійці вдосконалювали навички володіння сучасним гранатометним озброєнням, вивчали особливості різних типів гранатометів та відпрацьовували їх застосування в різних бойових ситуаціях.
“Ми вивчаємо основні зразки озброєння, що є на озброєнні Національної гвардії, зокрема шведський гранатомет «Carl Gustaf», різні моделі РПГ, а також одноразові гранатомети АТ4, NLAW, Bullspike та інші,” — розповідає інструктор із позивним Жук. Навчання включає як теоретичну частину, де військовослужбовці знайомляться з характеристиками зброї та типами боєприпасів, так і практичні заняття зі стрільбою.
Особливу увагу приділяють роботі з гранатометом “Carl Gustaf”. Ця зброя має значну перевагу над радянським РПГ-7В завдяки більшому калібру, потужності та універсальності. «Carl Gustaf» використовує понад 10 видів боєприпасів: від кумулятивних і осколкових до освітлювальних і димових. Це дозволяє виконувати завдання у найрізноманітніших бойових умовах,” — додає Жук.
На практичних заняттях бійці працюють у парах: виходять на вогневі позиції, заряджають гранатомет і вражають мішені за допомогою оптичних, або механічних прицілів. Використання навчальних пристроїв для стрільби забезпечує безпечне та максимально реалістичне відпрацювання завдань.
Серед учасників зборів є як досвідчені військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, так і новачки.
“Гранатометники відіграють ключову роль у підтримці піхоти. Сучасне озброєння дозволяє ефективно знищувати цілі на значній відстані, що особливо важливо в умовах війни,” — наголошує Жук.
Такі збори дозволяють військовослужбовцям адаптуватися до використання новітньої зброї, яка значно перевершує радянські аналоги за точністю, дальністю ураження та зручністю. Гранатометники Національної гвардії є важливим елементом бойових підрозділів, посилюючи їхню ефективність на передовій.
ДО ТЕМИ:
Франківський журналіст Роман Турій приєднався до лав Національної гвардії
Франківський журналіст та головний редактор інтернет-видання Galka.if.ua Роман Турій вступив до лав Національної гвардії.
Про це він повідомив у соцмережі Фейсбук:
“Я долучився до Сил Оборони України. Свідомо, виважено і добре обдумано. Величезна честь та мотивація в тому, що мене прийняв саме легендарний 50 полк імені полковника Семена Височана Національної гвардії України”, – повідомив Роман Турій у своєму публічному зверненні.
Укрпошта випустила ювілейні марки до 33-річчя прикарпатського полку Нацгвардії (фото)
В Івано-Франківську відбулася урочиста церемонія спеціального погашення поштових марок, випущених з нагоди 33-ї річниці створення 50-го полку Національної гвардії України імені полковника Семена Височана.
Укрпошта презентувала нову серію поштових марок, присвячених 33-й річниці заснування прикарпатського підрозділу Національної гвардії України, який від моменту створення 2 січня 1992 року бере активну участь у захисті територіальної цілісності держави.
У церемонії спеціального погашення марок взяли участь представники командування військової частини – полковник Вадим Ліневський та підполковник Руслан Батіг, а також керівництво Укрпошти в регіоні – операційний директор Західного регіону Михайло Рудий та директор з розвитку мережі Івано-Франківського регіону Тарас Біжик.