У Національному природному парку “Гуцульщина” виявили два трупи диких кабанів, в яких підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней, що призвело до запровадження карантинних обмежень на території кількох територіальних громад Косівщини Івано-Франківської області.
На території Національного природного парку “Гуцульщина” на Косівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней після виявлення 29 січня 2025 року двох загиблих диких кабанів, у яких лабораторно підтвердили наявність збудника небезпечного вірусного захворювання.
“За результатами дослідження патологічного матеріалу в Івано-Франківській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби підтвердили збудник африканської чуми серед диких свиней”, – повідомили у відомстві.
На місці виявлення загиблих тварин оперативно спрацювала робоча група у складі спеціалістів Косівського відділу Коломийського районного управління Держпродспоживслужби та обласної державної лікарні ветеринарної медицини, які відібрали необхідні зразки для досліджень та провели дезінфекційні заходи.
“Територію, де знайшли мертвих диких свиней, визначили епізоотичним вогнищем та оголосили неблагополучним пунктом, встановивши карантин із визначенням зони захисту в радіусі 3 кілометрів”, – зазначив в.о. голови Косівської районної військової адміністрації Василь Жмендак.
До зони захисту увійшли угіддя Національного природного парку “Гуцульщина”, Косівської РО УТМР та населені пункти Вербовець, Косів і Пістинь, а зоною спостереження визначено території в радіусі 10 кілометрів від спалаху, що охоплюють населені пункти п’яти територіальних громад Коломийського району.
На період дії карантину, який триватиме щонайменше 40 діб, власникам домашніх свиней заборонено продаж, переміщення, вигульне утримання та безконтрольний забій тварин, а також проведення виставок, ярмарків та інших масових заходів, пов’язаних із переміщенням тварин.
“Вірус африканської чуми свиней зберігає життєздатність у м’ясі хворих тварин до 155 днів, у гною та ґрунті – до 3 місяців, у трупах свиней – до 2,5 місяців, а в замороженому м’ясі може залишатися активним до 3 років”, – наголосили фахівці ветеринарної служби, додаючи, що для людини це захворювання небезпеки не становить.