На Івано-Франківщині упродовж минулого навчального року із 120 зареєстрованих звернень щодо цькування у школах, 12 випадків булінгу знайшли своє підтвердження у суді.
На Івано-Франківщині правоохоронні органи та освітяни фіксують значну кількість звернень щодо булінгу в навчальних закладах, проте лише десята частина повідомлень про цькування знаходить своє підтвердження в судовому порядку, про що було повідомлено під час наради в обласній державній адміністрації.
“Булінг має певні ознаки – це систематичність, наявність спостерігачів, булера і потерпілої особи, і повинна бути завдана шкода, тому не завжди батьки розуміють, що таке булінг, і я хочу сказати, що саме з батьками необхідно на сьогоднішній день посилювати роз’яснювальну роботу”, – зазначила начальниця відділу ювенальної превенції в області Алла Бойчук.
За її словами, особливу увагу фахівці приділяють кібербулінгу, адже освітяни разом із правоохоронцями проводять активну профілактичну роботу для запобігання цькуванню школярів у мережі Інтернет.
“В області діє система IKO, через яку будь-який учасник освітнього процесу може повідомити про випадки булінгу – чи то батьки, чи то вчителі, чи то діти можуть напряму, натиснувши на кнопку, в прямому режимі повідомити про булінг”, – розповіла представниця правоохоронних органів.
Для оперативного реагування на випадки жорстокого поводження з дітьми у навчальних закладах області постійно чергують інспектори служби освітньої безпеки, а за приховування випадків булінгу керівництво закладів освіти може бути притягнуто до адміністративної відповідальності.
За фактами цькування в освітньому середовищі законодавством передбачено адміністративну відповідальність – кривдникам загрожує штраф або громадські роботи, а у 2023-2024 навчальному році правоохоронці спільно з представниками освіти склали 12 адміністративних протоколів за фактами булінгу.