рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Особливості вирощування соняшника за класичною технологією

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Соняшник – одна з найприбутковіших сільськогосподарських культур в Україні із середньою рентабельністю 60% та більше. Олія соняшникова — стратегічний продукт, широко затребуваний на світовому ринку. Україна є найбільшим експортером такої продукції. Рослини культури добре переносять посуху завдяки потужній кореневій системі (до двох метрів вглиб), ростуть на різних ґрунтах, окрім засолених та заболочених угідь. Для отримання високих і стабільних врожаїв соняшнику необхідний якісний насіннєвий матеріал і дотримання технології вирощування.

Як правильно вибрати посівний матеріал?

Якісний посівмат соняшнику – ключовий фактор, що дозволяє отримати максимальний прибуток від вирощування культури. Рекомендується підбирати гібриди з урахуванням:

  • регіональних ґрунтово-кліматичних умов;
  • настання термінів стиглості (ранньостиглі характеризуються ФАО 30-40 і дають кращі результати у південних районах з жарким кліматом, середньостиглі мають ФАО 40-50 і підійдуть для помірної кліматичної зони, пізньостиглі (ФАО 50-60) – для північних регіонів із прохолодним літом);
  • олійності (48-52%) та врожайності (40-50 ц/га);
  • стійкості до шкідників і хвороб рослин, адаптованості до традиційної агротехніки;
  • високої маси 1000 насінин (50-80 г).

Для класичної технології обробітку найкращими гібридами є Флоріан Стандарт, Філадельфія, Флоріан Екстра, Фалкон OR, Сі Честер та інші.

У чому особливості класичної технології вирощування соняшника?

Така технологія складається з кількох етапів:

  1. Вибір полів із чорноземними, каштановими суглинистими ґрунтами, що мають гарну аерацію та рН = 6,0-7,0. Не слід вирощувати соняшник після цієї ж культури, а також ріпак і сою, які виснажують грунт і підвищують ризик хвороб рослин.
  2. Обробіток ґрунту (основний – глибока оранка на глибину 25-30см або безвідвальне розпушування для збереження вологи), надалі – культивація чи боронування (5-7 см).
  3. Застосування грунтових гербіцидів.
  4. Підготовка насіння гібридів із високими посівними якостями та стійкістю до хвороб. Посівний матеріал має бути інкрустованим (обробленим інсектицидами і гербіцидами).
  5. Посів за оптимальної температури ґрунту 8-120С нормою висіву 50-70 тисяч насіння/га залежно від регіону.
  6. Догляд за посівними площами. Необхідно контролювати поширення бур’янів шляхом застосування ґрунтових гербіцидів і міжрядних обробіток культиватором. Важливо проводити підживлення азотними (40-60 кг/га), фосфорними (50-80 кг/га), калійними (40-60 кг/га) добривами, а також позакореневу обробку листя соняшнику бором та цинком для підвищення олійності.

Урожай збирають у серпні-вересні під час досягнення сім’янками оптимальної вологості 10-12%. Для класичної технології ідеально підходять гібриди української та зарубіжної селекції, стійкі до фомопсису, борошнистої роси, білої та сірої гнилі, посухостійкі, з високою олійністю. Найкращі з них представлені на сайті інтернет-магазину Growex Market за доступною ціною оптом та в роздріб із доставкою по всій Україні.

 

 

 

Реклама

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ