реклама

На Івано-Франківщині на території національного парку зафіксували масову вирубку лісів (відео)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Масову вирубку лісів на Івано-Франківщині зафіксували екоактивісти. Це відбувається на території національного парку “Гуцульщина”. За словами громадських активістів, пиляють абсолютно здорову та молоду деревину.

Керівництво установи своєю чергою запевняє, що рубають все законно, і це санітарна чистка. Чи справді це так? Обидві сторони чула Жанна Дутчак.

У лісовому господарстві Петро працює вже двадцять шість років. У 22-му пішов на фронт. Служив у лавах 68-ї єгерської бригади. Після демобілізації знову повернувся в лісгосп, став помічником лісничого. Разом з однодумцями торік створив екоорганізацію… І нині як громадський активіст моніторить ситуацію у лісах Косівщини.

Петро Пліхтяк, громадський активіст:

Поруч зі своїми територіями, які я обслуговую, я проходжу й інших користувачів, дивлюся, яка там ситуація із насадженнями.У грудні я натрапив на те, що на цій ділянці був зроблений відвід під санітарно-вибіркову рубку.

Ця ділянка належить національному природному парку “Гуцульщина”. Будь-які рубки тут заборонені, окрім санітарних. Але Петро переконує: серед клеймованих дерев виявив і чимало здорових.

От ми бачимо яскравий приклад… Три молоді ялиці, жодних підстав, щоб їх зрубати не було. Бачимо, цілі стовбури без пошкоджень, без ракових хвороб.

І таких незаконно спиляних дерев активіст нарахував чимало.

Петро Пліхтяк, громадський активіст:

Більш як дев’яносто відсотків дерев, коли я їх обстежив, були призначені з порушенням правил санітарних. Зовнішніх ознак жодних не було, що вони мали бути відведені.

От бачимо знову ще один екземпляр старовікової ялиці… Їй близько 200 років, бачимо, що вони її зрубали без жодних причин… Стовбур не гнилий, і головне – у мене це дерево є зафіксоване на камеру ще до рубки, і воно було без ознак пошкодження.

А ось і деревина від нього. Почищена та складена, чекає на відправлення.

Петро Пліхтяк, громадський активіст:

Ось бачимо ця старовікова ялиця, бачимо, що це є високоякісний асортимент, фактично клас, і основне, що ми бачимо, що вони його підготували до незаконного відвантаження, бо ні на одному із цих торців нема бирок. – А може вони потім поставлять цю бирку? – Ні, ця деревина вже відтрельована, сформований штабель, і вже мали бути присвоєні бирки.

Активіст заявляє: це не єдина ділянка на території нацпарку, де під виглядом санітарних чисток знищили здорові дерева. 

Петро Пліхтяк, громадський діяч:

Тут поряд триста метрів знову ділянка, знову така сама ситуація.

Директор нацпарку у відрядженні. Але на місці головний природознавець. Посадовець розповідає: на тих ділянках вони справді торік проводили санітарно-вибіркові рубки… Загалом пустили під пилу двісті три кубометри. За його словами, серед цих дерев не було жодного здорового.

Іван Копчук, заступник директора, головний природознавець НПП “Гуцульщина”:

Всі дерева пронумеровані у відомості, і всі дерева у нас зафіксовані тут і відфотографовані. Зараз я вам покажу детально кожне це дерево, бачите, вони всі пронумеровані. От бачите, тут смола потекла, це перші ознаки того, що поселився короїд… Бачите, ми його відмінити в рубку.

Просимо пояснити, і що було не так із двохсотлітньою ялицею…

От є ялиця – 74 номер… Можете глянути, от бачите, зламана вершина, це буреломне дерево. Бачите, зламаний верх, це є буреломне дерево, яке згідно з санітарними правилами призначається в рубку. Це дерево не можна відправити без чіпа. – Я тому і питаю, чому воно не чиповане? – Бо воно ще не вивозиться. Сьогодні працівники працюють там.

Заступник запевняє: жодних порушень бути не може. Адже кожне із цих дерев мало цілу низку перевірок та погоджень.

– Якщо ви маєте час, ми зараз сідаємо в машину і їдемо на відведені на цей рік рубки. – Їдемо.

Ця ділянка недалеко від двох попередніх… Спиляти тут планують трохи більше як двісті метрів кубічних деревини… З них двадцять чотири для переробки, решта – на дрова.

Іван Копчук, заступник директора, головний природознавець НПП “Гуцульщина”:

У нас є створена група, яка проводить відводи за участю головного природознавця. Надалі ми надсилаємо листи у Львів – Ліспроєкт, Лісозахист, Управління екології й природних ресурсів і Західне міжрегіональне управління.

Лише отримавши позитивні висновки, нацпарк направляє документи на погодження щодо лімітів у Міндовкілля.

Іван Копчук, заступник директора, головний природознавець НПП “Гуцульщина”:

Ми в нацпарку чітко дотримуємося вимог санітарних правил при відведенні таких рубок.

Випадки, коли в документах пишуть одне, а насправді зовсім інше, в лісовій галузі непоодинокі – каже Петро. Саме тому він планує надіслати всі зібрані фото як відеодокази у Департамент заповідної справи Міндовкілля.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

У пункті пропуску “Шегині” прикордонники виявили викрадений автомобіль Renault 2020 року випуску, який розшукували правоохоронні органи Бельгії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові

У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові (фото)

У центрі Івано-Франківська на вулиці Андрія Мельника запрацювала нова книгарня-кав’ярня “Слово”, яку відкрила переселенка з Чернігова, де відвідувачі можуть не лише придбати книги, але й долучитися до екологічної ініціативи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Калущині правоохоронці викрили схему інтернет-шахрайства з продажу відеокарт, внаслідок якої постраждало щонайменше 14 покупців, йдеться у повідомленні Івано-Франківської обласної прокуратури.

На Івано-Франківщині викрили шахрая, який продавав неробочі відеокарти на OLX

На Калущині правоохоронці викрили схему інтернет-шахрайства з продажу відеокарт, внаслідок якої постраждало щонайменше 14 покупців, йдеться у повідомленні Івано-Франківської обласної прокуратури.

ПЕРЕГЛЯНУТИ