Нефрологи Івано-Франківської обласної лікарні успішно діагностували та розпочали лікування 65-річної жительки Рогатинщини, яка страждає на мікроскопічний поліангіїт – рідкісне захворювання, що вражає одночасно легені та нирки.
Для Олесі Поритко, 65-річної мешканки Рогатинщини, хвороба прийшла несподівано – від загальної слабкості до реанімації, де жінка опинилася з альвеолярним набряком легень у квітні минулого року.
“Півроку практично не спала, все думала, що минеться, тому по медичну допомогу звернулася лише тоді, коли вже не могла дихати”, – розповідає пацієнтка, яка після повторної госпіталізації в Рогатині з критично низьким рівнем гемоглобіну (51-56 г/л при нормі 120-140 г/л) була скерована до обласної клінічної лікарні.
Завідувачка відділення нефрології Мар’яна Лесів підкреслює рідкісність захворювання: “Статистика свідчить про 13-20 випадків на мільйон населення, в нашій області за рік виявляють приблизно один такий випадок, і дуже часто у людей старшого віку”.
“Людина при цій хворобі відчуває постійну загальну слабкість за рахунок ураження мікроскопічних судин декількох органів та важкого ступеня анемії”, – пояснюють у відділенні нефрології, де завдяки біопсії нирки, яку проводить особисто завідувачка відділення, вдалося швидко встановити точний діагноз.
Лікарка Наталія Вівчар розповідає про комплексний підхід до лікування: “За хворобу пані Олесі ми взялися за найсучаснішими протоколами лікування – це патогенетичне лікування: гормони (глюкокортикостироїди) плюс цитостатики і обмінний плазмаферез”.
“Це тяжке лікування, проте вже маємо позитивний ефект – функція нирки починає відновлюватися. Є шанс завести нашу хвору в ремісію”, – зазначає завідувачка відділення Мар’яна Лесів.
Івано-Франківська область є однією з небагатьох в Україні, де проводять патоморфологічну біопсію нирки, що забезпечує стовідсоткову точність діагностики, завдяки чому пацієнтка вже відчуває значне покращення стану та сподівається незабаром повернутися до звичного життя, до своїх дітей та внуків.