Внутрішньо переміщені особи з Херсона, Миколаєва та Бахмута, які знайшли прихисток у Калуші, створили потужний волонтерський осередок, де виготовляють необхідні для фронту речі: від окопних свічок до маскувальних сіток.
У волонтерському центрі Калуша щодня кипить робота – переселенці з різних куточків України об’єдналися заради спільної мети: допомогти захисникам України наблизити перемогу. Серед волонтерів – люди, які були змушені покинути свої домівки через російську агресію, але знайшли в собі сили продовжувати боротьбу на волонтерському фронті.
“Це було бажання щось робити доброго, корисного, потрібного для наближення Перемоги. Бажання робити добро воно людей єднає, зближує і дає можливість народитись новій ініціативі”, – розповідає переселенець з Херсона Андрій, який приєднався до волонтерського руху одразу після приїзду на Прикарпаття у квітні 2022 року.
Ініціатива об’єднала переселенців з різних регіонів України, серед яких – пані Тетяна з Миколаївської області, яка разом із сином започаткувала виготовлення окопних свічок:
“Спочатку син вийшов на вулицю і збирав кошти, граючи на трубі, і сказав: ‘Мама, давай будемо допомагати нашим хлопцям’. Потім на ярмарку він побачив, як робляться окопні свічки, і запропонував теж долучитися”.
Волонтери, які жартома називають себе “мурашками” через невпинну працю, виготовляють різноманітну допомогу для військових.
“Взимку це передусім окопні свічки. Шлях окопної свічки – це занадто великий шлях, тому що спочатку ми збираємо бляшаночки, далі нарізаємо картон, скручуємо, вставляємо ґнотики і потім розплавляємо віск, парафін, заливаємо ці свічки”, – пояснює волонтерка Тетяна.
Значну увагу приділяють виготовленню маскувальних сіток, які є витратним матеріалом на фронті.
“Ми пробували спочатку робити сітки з тканини, але вони занадто важкі. Коли сітка намокає, її важко підняти, тому ми перейшли до спанбонду – він легкий, хоча має недолік – швидко плавиться”, – розповідає одна з волонтерок.
За час роботи центру волонтерам вдалося досягти вражаючих результатів:
“З травня місяця зробили більше 2500 квадратів сітки та понад 2000 окопних свічок”, – підсумовують волонтери, додаючи, що відправляють допомогу військовим практично щотижня.
Волонтерський центр постійно потребує матеріалів для роботи – парафіну, бляшанок, а також додаткових робочих рук, адже запити від військових надходять регулярно, а потреба у маскувальних сітках та окопних свічках на фронті залишається високою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Ветеран ЗСУ з Бахмута відкрив власну майстерню художніх виробів у Тисмениці (фото)
Колишній захисник України та вимушений переселенець з Бахмута Євген Шевченко, який раніше працював електромонтером, започаткував виробництво унікальних декоративних виробів з дерева та металу у місті Тисмениця на Івано-Франківщині.
“Улюблена справа допомагає відпочити від повсякденних турбот та знайти душевний спокій у творчому процесі”, – розповідає Євген Шевченко під час зустрічі з очільницею міста Тетяною Градюк та її першим заступником Русланом Фармусом, які відвідали майстерню переселенця.
Життєвий шлях майстра тісно переплітається з історією захисту України, адже вже на другий день повномасштабного вторгнення Євген приєднався до лав Збройних Сил України, де у складі 54-ї бригади брав безпосередню участь у бойових діях, зокрема в обороні Мар’їнки, після чого був змушений демобілізуватися через сімейні обставини та приєднатися до родини, яка на той час перебувала в Івано-Франківську.